X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Niezwykły album Polskiego Radia. Krzysztof Czabański: ma pomnikowy charakter

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 12:37
- Wydaje mi się, że to jest bardzo ważny element sprawowanej misji publicznej. Dzięki temu archiwa nie są zamknięte na głucho, a dokumenty nie przepadają, bo jak wiemy część archiwów była kiedyś niszczona - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych o albumach wydanych przez Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem.
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Czabańskim o albumie wydanym przez Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem (Wybieram Dwójkę)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. prasowe

Album pt. "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku" składa się z dwóch płyt. - Jeden album jest w hołdzie wszystkim ofiarom katastrofy, a drugi jest wydany w hołdzie prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. To są bardzo ciekawe nagrania archiwalne, które znajdują się w Polskim Radiu - zaznaczył były prezes rozgłośni i dodał, że album ma utrwalić pamięć ofiar. - Ma pomnikowy charakter i gratuluję Polskiemu Radiu tego wydawnictwa. Polskie Radio kilkanaście lat temu wydało album fonograficzny o podobnie pomnikowym charakterze w hołdzie ofiarom zbrodni katyńskiej.

ALBUM SMOLENSK 1200.jpg
10. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Niezwykłe wydawnictwa Polskiego Radia

"Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" jest pełnym fonograficznym kompendium wiedzy na temat prezydentury prof. Lecha Kaczyńskiego. Zamieszczone na pięciu płytach CD archiwalne wypowiedzi prezydenta z całego okresu jego urzędowania uzupełnia ciekawa i wyjątkowa szata graficzna. - Każdy kto weźmie te albumy fonograficzne, zobaczy zdjęcia z archiwów rodzinnych państwa Kaczyńskich. Z przyjemnością bierze się to do ręki - przyznał przewodniczący Rady Mediów Narodowych, która objęła płyty patronatem.

W warstwie muzycznej wydawnictwa (CD 2) znalazły się dwa fundamentalne dla polskiej muzyki utwory: związane z martyrologią katyńską: "Epitafium katyńskie na orkiestrę" Andrzeja Panufnika oraz III Symfonia - "Symfonia pieśni żałosnych" op. 36 na sopran i orkiestrę Henryka Mikołaja Góreckiego. - Przypomnijmy, że te utwory były wykonane parę dni po katastrofie na specjalnym koncercie Polskiego Radia W hołdzie Ofiarom Katastrofy - zaznaczył Krzysztof Czabański. Koncert miał miejsce w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 18 kwietnia 2010 r.  

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzenie: Jakub Kukla

Gość: Krzysztof Czabański (przewodniczący Rady Mediów Narodowych)

Data emisji: 6.04.2020

Godzina emisji: 17.40


Czytaj także

Nagrody Polskich Mediów Publicznych 2019

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 17:30
Kapituły wyłonione przez trzy instytucje: Polskie Radio, Telewizję Polską oraz Polską Agencję Prasową ogłaszają zwycięzców Nagród Mediów Publicznych w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Nazwiska nagrodzonych twórców poznamy podczas uroczystej gali zorganizowanej przez TVP, PR i PAP, która odbywa się dziś w Teatrze Polskim w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem pełen uznania". Krzysztof Czabański o działaniach mediów publicznych w dobie koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 19:22
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zwraca uwagę na znaczenie i rolę mediów publicznych w czasie epidemii koranawirusa.
rozwiń zwiń