X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Lech Kaczyński

"Po 40 minutach oświadczono, że nikt nie przeżył". Antoni Macierewicz o katastrofie smoleńskiej

- Po 40 minutach oświadczono, że nikt nie przeżył. A dotyczyło to 96 osób! Większości z nich w ogóle jeszcze nie odnaleziono. Ciało Pana Prezydenta odnaleziono po sześciu godzinach - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską" Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski społeczeństwo polityka katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska katastrofa samolotu Lech Kaczyński Antoni Macierewicz Gazeta Polska

Premier we Wrocławiu: miejsca upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego to drogowskazy ku przyszłości

- Lech Kaczyński potrafił łączyć umiar ze skutecznością, romantyzm z pozytywizmem. Zawsze dbał o prawdę i ludzi pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki we Wrocławiu podczas uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Lech Kaczyński Wrocław społeczeństwo polityka kancelaria premiera Jarosław Kaczyński PiS

Prezes PiS: mój śp. brat poświęcił kwestii pracy swoją aktywność społeczno-polityczną i naukową

"Jest niepodważalną prawdą, że mój śp. brat poświęcił kwestii szeroko rozumianej pracy swoją aktywność społeczno-polityczną i naukową" - napisał prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w liście do uczestników uroczystości odsłonięcia we Wrocławiu tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Lech Kaczyński prezydent Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo

Zobacz niepublikowane nagranie z 80. urodzin Anny Walentynowicz

Dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl dotarli w 2019 roku do archiwalnego nagrania z uroczystości 80. urodzin Anny Walentynowicz zorganizowanych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Unikalny materiał nie był nigdy publikowany, a ostatnie 10 lat przeleżał w Archiwum Kancelarii Prezydenta. 
Zobacz więcej na temat:  Anna Walentynowicz sierpień 80 Solidarność Wolne Związki Zawodowe Lech Kaczyński Jarosław Kaczyński Krzysztof Wyszkowski

Bitwa Warszawska, jedna z najważniejszych bitew Europy. Przełomowy moment wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku

101 lat temu, 13 sierpnia 1920 roku, rozpoczęła się Bitwa Warszawska. Zwycięstwo wojsk polskich nad Armią Czerwoną w starciu nazywanym "Cudem nad Wisłą", zapewniło naszemu państwu niepodległość na blisko 20 lat i uchroniło Europę Zachodnią przed rewolucją komunistyczną.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska Afganistan Gruzja Lech Kaczyński Senat igrzyska olimpijskie Józef Piłsudski Białoruś Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Mija 13 lat od pamiętnego przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Gruzini są za to wdzięczni do dziś

12 sierpnia mija 13 lat od przemówienia Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi. Prezydent przybył tam w 2008 roku, podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej, po kolejnym bombardowaniu przez Rosjan miasta Gori. Sprzeciwił się on w ten sposób rosyjskiej agresji, a jego przemówienie okazało się prorocze dla późniejszych losów wschodniej części Europy.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja Rosja HISTORIA POLSKA

Agnieszka Romaszewska-Guzy: cały czas istnieje różnica w postrzeganiu Rosji przez Europę Wschodnią i Zachód

- Wciąż nie udało nam się wprowadzić do mainstreamowego spojrzenia na Rosję naszego punktu widzenia - pokazania, że Rosja pod obecnym kierownictwem jest jednak państwem o imperialnych ambicjach i mało pokojowym nastawieniu w stosunku do sąsiadów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor Biełsat TV).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 opozycja areszt Europa reżim Rosja Gruzja Lech Kaczyński ŚWIAT

Rocznica wojny Gruzji z Rosją. Gruzini pamiętają o pomocy Lecha Kaczyńskiego

Dziś mija 13 lat od przemówienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego w stolicy Gruzji - Tbilisi. W nocy z 7 na 8 sierpnia 2008 roku wybuchła rosyjsko - gruzińska wojna o Osetię Południową. W piątym dniu walk prezydent Polski wspólnie z przywódcami Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii poleciał do Tbilisi i jak podkreślają Gruzini, uchronił ich kraj od rosyjskiej okupacji.
Zobacz więcej na temat:  Lech Kaczyński Gruzja ŚWIAT POLSKA polityka społeczeństwo

"Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była dobrym początkiem". Prof. Łukomski o świadomości historycznej

- Narracja komunistyczna, której ofiarą padliśmy, jest zakłamaniem historii, podobna obowiązywała po 1990 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukomski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. - Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była dobrym początkiem tego, co nastąpiło później - dodał w kontekście pamięci historycznej o Powstaniu Warszawskim. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powstanie Warszawskie Tadeusz Płużański Lech Kaczyński historia Polski polityka historyczna

Prof. Legutko: w rozmowach z Lechem Kaczyńskim Donald Tusk zachowywał się jak wariat, chciał go zastraszyć

- Trudno sobie wyobrazić, że Lech Kaczyński, będąc prezydentem, powiedział do Donalda Tuska, żeby "uważał z Jarosławem". Z relacji ówczesnego prezydenta - moim zdaniem wiarygodnej - wynika, że Tusk wtedy zachowywał się jak wariat, biegał po gabinecie, machał rękami. To była próba zastraszenia, zdominowania Lecha Kaczyńskiego - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Legutko Donald Tusk Lech Kaczyński polityka POLSKA

"Lech Kaczyński dostrzegał potrzeby małych miejscowości". Prezydent odsłonił pamiątkową tablicę w Lipnicy Murowanej

- Mam nadzieję, że ufundowany przez Lecha Kaczyńskiego dzwon w Lipnicy Murowanej będzie na wieki stanowił pamiątkę tego, że prezydent dostrzegał potrzeby różnych miejscowości w całej Polsce, nie tylko wielkich miast - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Lech Kaczyński Andrzej Duda prezydent katastrofa smoleńska