X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dwójka

Festiwal "Dwa Brzegi". "To wydarzenie nastawione na spotkanie widzów i twórców"

- Ten festiwal można nazwać intymnym. Ale bardziej jest to festiwal, gdzie szeregowi obywatele spotykają twórców kina, którzy są na wyciągnięcie ręki, są obecni na spotkaniach, ale też przechadzają się ulicami Kazimierza. To jest nie tylko uczestniczenie w projekcjach, ale też kontakt na żywo z drugim człowiekiem - mówiła w Dwójce Dominika Żukowska z działu programowego Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Kazimierz Dolny kino Jakub Jamrozek KULTURA

Wspomnienia bohaterów Powstania Warszawskiego

- Wracałem do Polski, przygnębiony świadomością, że nasz los został przypieczętowany w Teheranie, a szanse na ocalenie niepodległości są nikłe. Cały mój bagaż informacyjny złożyłem przed komendantem głównym i jego sztabem 30 lipca 1944 roku. Starałem się wyrzucić z siebie wszystko, co wiedziałem. Widziałem, że to, co mówię, wywiera na słuchających wrażenie, ale bardzo szybko zdałem sobie sprawę, że moja misja jest spóźniona. - Tak o swojej misji kuriera z Londynu mówił Jan Nowak Jeziorański, ostatni emisariusz przed wybuchem Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Rafał Habielski Andrzej Mietkowski Dwójka

Karolina Smolarek-Szynal: koncerty odbywają się w najpiękniejszych miejscach Torunia

- Zaczęliśmy 20 czerwca i kończymy 4 września. Przez dwa i pół miesiąca wszystkie piątki, soboty i niedziele wypełniamy różnymi wydarzeniami. Nie tylko koncertami, ale również projekcjami filmowymi, wystawami zdjęć czy koncertami z prelekcją - mówiła w Dwójce Karolina Smolarek-Szynal, rzecznik Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
Zobacz więcej na temat:  muzyka nowa Toruń Jakub Jamrozek muzyka dawna lata 60 lata 70 lata 80 filharmonia Dwójka

Agnieszka Kowalska: pokazujemy okres największego rozkwitu linii otwockiej

- Wystawa jest dość kameralna, ale skonstruowana tak, że historycznie sięga nawet do XIX wieku. Niektóre z tych budynków zniknęły, więc cudownie jest je zobaczyć na starych zdjęciach - mówiła w Dwójce Agnieszka Kowalska, kuratorka wystawy "Letnisko. Linia otwocka w latach 20. i 30. XX wieku".
Zobacz więcej na temat:  Anin Wawer Dwójka Warszawa Dom Spotkań z Historią wystawa Narodowy Instytut Dziedzictwa

Fabio Bonizzoni: świetnie współpracuje się nam z polskimi artystami

- Polacy i Włosi od wieków współpracowali na różnych polach i tak jest również dziś. W przeszłości występowaliśmy głównie z Capellą Cracoviensis, zdarzyły się też ze dwa występy z zespołami festiwalowymi. To bardzo pozytywne, wzbogacające doświadczenia - mówił w Dwójce włoski dyrygent i założyciel orkiestry La Risonanza.
Zobacz więcej na temat:  dyrygent Klaudia Baranowska Świdnica muzyka klasyczna orkiestra koncert Claudio Monteverdi Jan Sebastian Bach Dwójka MUZYKA