X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
koronawirus

"To jedno z największych odkryć medycyny w historii". Tomasz Latos apeluje ws. szczepień

- Gdyby 200 lat temu był internet i dr Google, to pewnie nie udałoby się wyeliminować czarnej ospy. Umierały na nią miliony ludzi na całym świecie. Szczepienia to jedno z największych odkryć medycyny w historii. Szkoda, że w XXI wieku jest coraz więcej ludzi sceptycznie do nich nastawionych - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, szef sejmowej komisji zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka pandemia COVID-19

Podkom. Rzeczkowski: system weryfikujący zaszczepionych jest bardzo szczelny

– Nie ma możliwości, żeby ktoś posłużył się podrobionym paszportem covidowym. Policjanci i strażnicy graniczni dysponują urządzeniami, dzięki którym mogą sprawdzić autentyczność tego certyfikatu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA pandemia oszustwa oszustwo COVID-19 szczepienia szczepionka koronawirus Koronawirus w Polsce Bartłomiej Graczak

"Musimy uniknąć kolejnego paraliżu systemu ochrony zdrowia". Prof. Gielerak o czwartej fali pandemii

- Jeżeli chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, to powinniśmy wrócić do zasad DDM i szczepić się. Szczepienie powoduje zmniejszenie ryzyka ciężkiego przebiegu choroby. Pełna walka z epidemią to połączenie tych zasad - mówił w Polskim Radiu 24 prof. gen. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 szczepienia koronawirus pandemia zdrowie Koronawirus w Polsce COVID-19

COVID-19. Litwa, Łotwa i Estonia wracają do obostrzeń

Kraje nadbałtyckie, w związku z sytuacją epidemiczną, wprowadzają coraz surowsze restrykcje. Litwa, Łotwa i Estonia, w których mieszka ponad 6 milionów ludzi notują w ostatnich tygodniach najwięcej, w przeliczeniu na sto tysięcy mieszkańców, zakażeń koronawirusem spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Łotwa Litwa Estonia COVID-19 koronawirus obostrzenia społeczeństwo certyfikat lockdown

W Czechach realizuje się pesymistyczny scenariusz. Minister zdrowia wzywa do szczepień

Epidemia COVID-19 w Czechach rozwija się według pesymistycznego scenariusza - ogłosił tamtejszy minister zdrowia Adam Vojtiech. Szef resortu zdrowia zaapelował o szczepienie się przeciwko COVID-19 dodając, że jest to jedyna droga do zniesienia restrykcji sanitarnych. Aktualnie w pełni zaszczepionych jest 57 procent mieszkańców Czech.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Czechy Europa koronawirus COVID-19 pandemia obostrzenia

Bilety na skoki tylko dla zaszczepionych? RPO chce wyjaśnień

Po skargach, że bilety na skoki narciarskie w Wiśle i Zakopanem mogą kupić tylko osoby zaszczepione, Rzecznik Praw Obywatelskich chce wyjaśnień od Polskiego Związku Narciarskiego - poinformowało biuro RPO. Według rzecznika, takie ograniczenie może prowadzić do naruszenia praw i wolności obywateli.
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie SPORT sporty zimowe PŚ w skokach 2021/2022 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia Rzecznik Praw Obywatelskich

Lokalne lockdowny. Prof. Marczyńska: aby temat był rozważany, sytuacja musiałaby być dramatyczna

- W dyskusjach przedstawicieli Rady Medycznej nie pojawił się w obecnej sytuacji epidemicznej pomysł wprowadzania lokalnych lockdownów - powiedziała prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej przy premierze. Przyznała, że członkowie rady są przede wszystkim za bardzo mocnym egzekwowaniem obecnie obowiązujących przepisów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo COVID-19 pandemia obostrzenia lockdown koronawirus