X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Koronawirus w Polsce

Badanie: przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie

Przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie. Liderzy nie chcą planować przyszłości, funkcjonują w trybie walki i są zmęczeni – wynika z raportu "Polski biznes w sytuacji pandemii" przygotowanego przez ekspertów od zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa firma pracodawcy prawo GOSPODARKA

"Zapominamy o istocie sporu, tu chodzi o ludzkie życie". Publicysta o protestach po orzeczeniu TK

- W ferworze protestów zeszło na dalszy plan to, o co naprawdę chodzi, czyli o ludzkie życie lub inaczej, prawo do uśmiercania. Zapomina się o dekalogu i piątym przekazaniu. Ochrona życia jest zapisana w konstytucji, chodzi o przyznanie kobietom prawa do zabijania, do decydowania o życiu i śmierci - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). W dyskusji wzięli udział również Jerzy Mosoń (Fundacja "Fibre") i Sławomir Jastrzębowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Koronawirus w Polsce aborcja Trybunał Konstytucyjny Krzysztof Świątek

Wiceminister zdrowia: z wielkim niepokojem patrzę na to, co się dzieje na polskich ulicach

- Demokracja jest bardzo ważna, ale pomimo noszenia maseczek, ryzyko zachorowań na takich zgromadzeniach jest dużo większe - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, odnosząc się do protestów w sprawie aborcji.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia infografika POLSKA

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponad 21 tys. przypadków, zmarło 202 chorych

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 21 tys. 629 nowych osób, bilans przypadków wykrytych od początku pandemii wzrósł do 340 tys. 834 – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Resort podał, że zmarły kolejne 202 osoby, łącznie 5351.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce społeczeństwo koronawirus zdrowie pandemia choroby płuc COVID-19 POLSKA Ministerstwo Zdrowia

Zwolnienie ze składek ZUS w ramach tarczy 5.0. Dziś mija termin złożenia dokumentów

Dziś mija termin złożenia dokumentów do ZUS, co pozwoli ubiegać się o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy Antykryzysowej 5.0. To państwowa pomoc skierowana do firm z branży turystycznej i hotelarskiej, a także do organizatorów targów, konferencji i wystaw. Przedsiębiorcy dostaną wsparcie, jeśli odnotowali znaczny spadek przychodów.
Zobacz więcej na temat:  ZUS ZUS dla biznesu tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

"Reagujemy na nieodpowiedzialne decyzje". Szef MEiN o konsekwencjach wobec uczelni zachęcających do protestów

- Autonomia uczelni jest absolutną świętością i będzie zachowana - mówił szef MEiN Przemysław Czarnek, pytany o zapowiedź działań ws. uczelni, które zarządziły godziny rektorskie ze względu na strajk. Podkreślał, że nie jest to szantaż, a reakcja na "skrajnie nieodpowiedzialne decyzje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Koronawirus w Polsce Przemysław Czarnek

Krzysztof Sobolewski: nie ma planów wprowadzenia stanu wyjątkowego

– Nie ma planów wprowadzenia stanu wyjątkowego, wiązałby się on z mnóstwem ograniczeń, m.in. w sferze gospodarczej i społecznej – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość protest demonstracje Koronawirus w Polsce zdrowie bezpieczeństwo społeczeństwo Beata Michniewicz Trójka POLSKA

Dworczyk: premier zobowiązał duże spółki Skarbu Państwa do budowy szpitali tymczasowych

- Premier Mateusz Morawiecki zobowiązał duże spółki Skarbu Państwa lub te z większościowym udziałem SP do budowy kolejnych szpitali tymczasowych na ponad 3 tys. łóżek; powstaną one m.in. w Płocku i Ostrołęce, a także na Pomorzu, Śląsku i w Małopolsce - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef KPRM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Dworczyk koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie społeczeństwo

Szpitale tymczasowe w województwach. Zapewnią tysiące łóżek dla pacjentów z COVID-19

Szpitale tymczasowe zapewnią ok. 5,5 tys. dodatkowych łóżek dla pacjentów z COVID-19. W każdym województwie będzie co najmniej jeden taki szpital. Na razie tymczasowe placówki gotowe są w Krakowie i Warszawie. Kolejne będą uruchamiane w listopadzie. Niektóre województwa nie podały dat otwarcia.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 szpital zdrowie społeczeństwo infografika POLSKA