X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Koronawirus w Polsce

Marlena Maląg: dziś poznamy szczegóły drugiej tarczy antykryzysowej

- Poczekajmy na drugą połowę dnia. Myślę, że wszystkie propozycje, jakie będą przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego, w tej drugiej tarczy, kolejnym bardzo dużym wsparciu dla gospodarki, zostaną wyjaśnione - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce marlena maląg Ministerstwo Rodziny Piotr Gociek tarcza antykryzysowa

Finansowe wsparcie dla kombatantów i weteranów. Na pomoc przeznaczono 30 mln zł

Kombatanci i weterani mogą uzyskać pomoc pieniężną z Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk mówi, że jest to szczególnie ważne w sytuacji ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa oraz zbliżającymi się świętami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko pomoc Żołnierze Wyklęci Armia Krajowa Koronawirus w Polsce

Prace nad szczepionką i lekami na koronawirusa. 50 mln zł na dofinansowanie badań

Badania, które mają szansę na finansowanie z Agencji Badań Medycznych muszą przedstawiać rozwiązania wspierające wynalezienie szczepionki, szybkie testowanie bądź skuteczną terapię w walce z wirusem SARS-CoV-2 - podkreślił prezes Agencji Badań Medycznych dr Radosław Sierpiński. Jak zaznaczył, do tej pory do agencji wpłynęło 20 wniosków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce epidemia zdrowie medycyna badania choroby zakaźne

Prof. Rafał Chwedoruk: wybory? W pierwszym możliwym bezpiecznym terminie

- Czy to rozmowa o zmianie konstytucji, czy umowa polityczna między rządem a opozycją, czy przyjęcie jednego ze stanów nadzwyczajnych powinny doprowadzić do przesunięcia wyborów prezydenckich na przyszły rok - ocenił w Polskim Radiu 24 politolog Sławomir Sowiński. - Wybory powinny odbyć się jak najszybciej - dodał z kolei prof. Rafał Chwedoruk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 polityka Polskie Radio 24 Piotr Wąż

Artur Soboń: demokratyczne wybory są obecnie możliwe tylko w trybie korespondencyjnym

- Musimy brać odpowiedzialność za państwo. Nie wiemy, kiedy wrócą normalne warunki. Mamy dzisiaj stan epidemii i działamy na podstawie przepisów, które pozwalają nam wprowadzać ograniczenia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Artur Soboń, poseł PiS, wiceminister aktywów państwowych. Gościem audycji był również Dariusz Wieczorek, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie pandemia Artur Soboń Michał Rachoń polityka

Wiceminister aktywów państwowych: gdyby rządziła PO, to przedsiębiorcy nie mieliby żadnej ochrony

- Niezależnie od tego, jak oceniamy Prawo i Sprawiedliwość oraz Platformę Obywatelską, to my mamy o 150 mld zł więcej w budżecie, niż gdy przejmowaliśmy go od naszych poprzedników. Dzięki temu możemy proponować realne rozwiązania jak tarcza antykryzysowa - powiedział Artur Soboń z PiS, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Artur Soboń POLSKA polityka Adrian Klarenbach koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa pandemia

"Ich zakładanie będzie wskazane". Wiceminister zdrowia o noszeniu maseczek

– WHO nie rekomenduje noszenia maseczek, ale przygotowuje się do wydania takiego oświadczenia. Ich zakładanie będzie wskazane, ponieważ osoby zakażone najczęściej przechodzą to bezobjawowo i mogą zakażać innych – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia choroba choroby zakaźne wirus wirusy zdrowie Waldemar Kraska społeczeństwo

Prezes ZUS: najwięcej wniosków od firm dotyczy zwolnienia ze składek

Do dziś polscy przedsiębiorcy złożyli do ZUS 204,8 tys. wniosków o pomoc wynikającą z tarczy antykryzysowej. Najwięcej, bo 163 901 - o zwolnienie ze składek na ZUS. Przybywa też wniosków o świadczenie postojowe: dla samozatrudnionych – blisko 40 tys., dla zleceniobiorców ok. 2 tys. - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" w Polskim Radiu 24 prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa ZUS firma koronawirus Koronawirus w Polsce

Kolejne zmiany w działaniu placówek oświatowych. Zobacz, o które ośrodki chodzi

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadza kolejne ograniczenia w działaniu placówek oświatowych. Dziś wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego poradnie psychologiczno-pedagogiczne będą mogły pracować zdalnie oraz ograniczone będzie działanie m.in. specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Ograniczenia będą obowiązywały od dziś do 10 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia choroby zakaźne POLSKA