X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
TVP

Debata TVP "Związek Sowiecki - trup czy upiór?". Matyszkowicz: w narracji Rosji widzimy tęsknotę za ZSRR

- Patrząc chociażby na narrację rosyjską ostatnich miesięcy i lat, widzimy tęsknotę za Związkiem Sowieckim - mówił Mateusz Matyszkowicz, wiceprezes Telewizji Polskiej. Zorganizowana przez TVP debata "Związek Sowiecki - trup czy upiór? 30 lat później" przybliżyła wydarzenia sprzed trzech dekad i prześledziła procesy, jakie upadek Związku Radzieckiego wywołał w dawnych republikach związkowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA społeczeństwo ZSRR komunizm TVP

"Związek Sowiecki - trup czy upiór? 30 lat później". TVP zaprasza na debatę o upadku ZSRR

Telewizja Polska zaprasza widzów na debatę poświęconą upadkowi Związku Radzieckiego. Idea programu zakłada przybliżenie wydarzeń sprzed trzech dekad i próbę zrozumienia procesów, jakie upadek państwa komunistycznego wywołał w dawnych republikach związkowych, a obecnie niepodległych państwach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo ZSRR HISTORIA rozpad ZSRR TVP Piotr Gociek

Afera FOZZ, służby specjalne PRL, raje podatkowe. Reportaż "Holding" odsłania kulisy powstania TVN

W reportażu "Holding" red. Marcin Tulicki odsłonił szokujące kulisy powstania stacji TVN. Materiał poruszył m.in. wątpliwości wokół pierwszej koncesji dla TVN, a także dotknął związków z rajami podatkowymi w Panamie oraz powiązań z aferą FOZZ. Pokazano także przeszłość założycieli stacji: Mariusza Waltera i Jana Wejcherta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVP media TVN dziennikarstwo

"Holding", czyli szokujące kulisy powstania TVN. Woyciechowski wskazał związki koncernu z komunistycznymi służbami

- Dwie kluczowe postacie koncernu ITI, a potem TVN - czyli Jan Wejchert i Mariusz Walter - były zarejestrowane w ewidencji operacyjnej Służby Bezpieczeństwa jako kwalifikowane, świadome osobowe źródło informacji - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  TVP Piotr Woyciechowski POLSKA TVN Polskie Radio 24

Marek Bukowski: w tym filmie oddajemy prozę Nowakowskiego

- Ja nie chciałbym interpretować Nowakowskiego za bardzo. Raczej staraliśmy się być służebni wobec tej literatury i oddać ją z jak największym szacunkiem; spróbować nakreślić portrety tych bohaterów, które kreśli Nowakowski, bardzo skromnie i kameralnie - mówił w "Poranku Dwójki" Marek Bukowski, reżyser filmu "Babilon. Raport o stanie wojennym".
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny Dwójka TVP Marek Nowakowski Paweł Siwek FILM

Spotkanie Michnika z Jaruzelskim. Prezes IPN: to nagranie jest uosobieniem problemów III RP

- Formuła rozmowy Michnika i Jaruzelskiego jest potwierdzeniem znanych faktów, a więc procesu spoufalenia części elit "Solidarności" i komunistów - powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki, komentując opublikowane nagranie ze spotkania gen. Wojciecha Jaruzelskiego z Adamem Michnikiem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Instytut Pamięci Narodowej Karol Nawrocki Adam Michnik Wojciech Jaruzelski stan wojenny PRL komunizm społeczeństwo III RP TVP Gazeta Wyborcza

Szersza oferta dla kibiców. PŚ w Wiśle także w Polskim Radiu

W najbliższy weekend zawody PŚ w skokach narciarskich odbędą się w Wiśle. Od początku 43. sezonu PŚ konkursy transmitowane są przez TVN. W przypadku rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince kibice będą mogli śledzić rywalizację podopiecznych Michala Doleżala także na antenie TVP 1, TVP Sport i w Polskim Radiu.
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2021/2022 Skoki narciarskie sporty zimowe SPORT telewizja publiczna TVP TVN Wisła

Znamy nominacje do Nagród Mediów Publicznych 2021

Wokalistka i muzykolog Agnieszka Budzińska-Bennett, jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer oraz pionier polskiego rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek - to artyści nominowani do Nagród Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Nagrodę w tej dziedzinie przyzna Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kamińska Jacek Kurski Krzysztof Czabański Wojciech Surmacz TVP PAP Polskie Radio Rada Mediów Narodowych