X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Kard. Koch: w ekumenizmie ważna jest cierpliwość Na polu ekumenizmu można by postępować w szybszym tempie. Boli mnie jednak, że w opinii publicznej trudności przypisuje się zawsze Kościołowi katolickiemu. Zbyt łatwo się zapomina, że przeszkody istnieją po obydwu stronach – powiedział kard. Kurt Koch, podsumowując swą trwającą już od dziesięciu lat posługę przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.
  • Chrześcijanie nie rezygnują z Hagia Sophia Choć w bazylice Hagia Sophia odbyły się wczoraj pierwsze modlitwy muzułmańskie, chrześcijanie nadal nie godzą się na przekształcenie tej starożytnej świątyni w meczet. W wielu kościołach, przede wszystkim w Grecji i Stanach Zjednoczonych, gdzie najliczniejsza jest prawosławna diaspora, biły pogrzebowe dzwony. Śpiewano też Akatyst, hymn, który powstał podczas jednego z oblężeń Konstantynopola.
  • Hagia Sophia - to krok w kierunku konfrontacji To krok w kierunku konfrontacji – tak decyzję władz tureckich o przekształceniu dawnej świątyni chrześcijańskiej, a obecnie muzeum Hagia Sophia w meczet ocenia bp Jerzy Samiec. Zwierzchnik polskich luteranów i prezes Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE), dodał że jest to decyzja bardzo niebezpieczna, bo spowoduje eskalację emocji.
  • Bp Janocha w sprawie Hagii Sophii Mam nadzieję, że po przekształceniu Hagii Sophii w meczet, arcydzieła chrześcijańskiej ikonografii nie zostaną zniszczone - powiedział bp Michał Janocha. Przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego zaznaczył, że słynna budowla stała się wzorcem architektonicznym nie tylko dla świątyń chrześcijańskich ale też wielu meczetów Imperium Osmańskiego.
  • Obchody 450. rocznicy Zgody Sandomierskiej W Sandomierskim w Ratuszu Miejskim otwarto wystawę "Zgoda Sandomierska. Zgoda Panów - Zgoda Braci", która wpisuje się w obchody 450. rocznicy podpisania historycznego aktu Zgody Sandomierskiej. Wystawa ukazuje podłoże, przebieg i następstwa zjazdu polskich protestantów, których owocem było przyjęcie 14 kwietnia 1570 r. dokumentu nazwanego Zgodą Sandomierską. Nakreśla tło społeczne, religijne i artystyczne ówczesnego Sandomierza, który w okresie Odrodzenia znajdował się u szczytu rozwoju gospodarczego i kulturalnego.
  • Papież pozdrawił Patriarchę Konstantynopola Zwracając się do pielgrzymów obecnych na Placu św. Piotra, Papież pozdrowił szczególnie serdecznie wszystkich Rzymian oraz żyjących w Wiecznym Mieście mieszkańców z okazji uroczystości jego patronów.
Section07
Posłuchaj
05'07 Pięć minut nad Biblią 1 sierpnia godz. 07:40
05'28 Pięć minut nad Biblią 25 lipca godz. 07:39
05'14 Pięć minut nad Biblią 18 lipca godz. 07:40
05'26 Pięć minut nad Biblią 11 lipca godz. 07:39
05'09 Pięć minut nad Biblią 4 lipca godz. 07:41
03'46 Pięć minut nad Biblią 27 czerwca godz. 07:40
04'50 Pięć minut nad Biblią 20 czerwca godz. 07:40
04'38 Pięć minut nad Biblią 13 czerwca godz. 07:41
Section14
Audycje
Section15