X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Prezydent USA Joe Biden spotkał się z patriarchą Bartłomiejem I Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden spotkał się 25 października z patriarchą ekumenicznym Konstantynopola Bartłomiejem I. Pogratulował mu trzydziestu lat „moralnego i duchowego przywództwa jako Patriarchy Ekumenicznego”. Wyraził też zadowolenie z powodu szybkiego powrotu patriarchy do zdrowia. Jak poinformowano spotkanie w Gabinecie Owalnym Białego Domu w Waszyngtonie przebiegało w „ciepłej i serdecznej atmosferze”.
  • „Brakowało tylko Lutra” – ekumeniczna pielgrzymka z Niemiec u papieża W 1511 r. augustiański mnich Marcin Luter udał się do Rzymu, aby spotkać się z papieżem, na wiele lat przed rozpoczęciem reformacji. 25 października około 500 chrześcijan, głównie z centralnych Niemiec, poszło za jego przykładem i pod hasłem „Z Lutrem do papieża” spotkali się z Franciszkiem w Watykanie.
  • 31 października ewangelicy obchodzą Święto Reformacji Uroczystość przypada w dniu ogłoszenia w 1517 r. przez ks. Marcina Lutra słynnych 95 tez przeciwko odpustom, przeznaczonych do dysputy na uniwersytecie w Wittenberdze. Wystąpienie to zapoczątkowało Reformację. Stała się ona początkiem końca jedności chrześcijaństwa zachodniego, zapoczątkowując kolejne podziały.Wspomnienie tego wydarzenia dotyczy w zasadzie głównie luteran, ale nawiązują doń również ewangelicy, reformowani i metodyści.
  • Patriarcha Bartłomiej I w szpitalu Duchowy zwierzchnik prawosławia, patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I nazajutrz po przybyciu do Waszyngtonu został przyjęty na obserwację do szpitala Uniwersytetu George’a Washingtona, po tym jak źle się poczuł na krótko przed liturgią w katedrze św. Zofii – podała agencja AP.
  • Wkrótce w Warszawie międzyreligijna modlitwa o pokój W związku z przypadającą 27 października rocznicą spotkania międzyreligijnego w Asyżu, w Warszawie co roku odbywa się modlitwa o pokój z udziałem przedstawicieli różnych wyznań i religii. Inicjatorem wydarzenia zorganizowanego po raz pierwszy w 1986 r. był Jan Paweł II. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Wezmą w nim udział m.in. kard. Kazimierz Nycz, prawosławny metropolita abp Sawa, przedstawiciele wspólnot protestanckich, wyznawcy judaizmu i islamu.
  • Polscy luteranie za ordynacją kobiet na księży Zorganizowany w dniach 16-17 października Synod Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce w tajnym głosowaniu opowiedział się za wprowadzeniem ordynacji kobiet na księży. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2022 r.
Section07
Posłuchaj
04'46 Pięć minut nad Biblią 23 października godz. 07:42
05'09 Pięć minut nad Biblią 16 października godz. 07:40
04'23 Pięć minut nad Biblią 9 października godz. 07:40
05'23 Pięć minut nad Biblią 2 października godz. 07:41
04'53 Pięć minut nad Biblią 25 września godz. 07:42
04'54 Pięć minut nad Biblią 18 września godz. 07:42
04'02 Pięć minut nad Biblią 11 września godz. 07:40
04'55 Pięć minut nad Biblią 4 września godz. 07:42
Section14
Audycje
Section15