X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Ekumenia
Section05



Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Pamięci kard. Edwarda I. Cassidy W wieku 96 lat zmarł kardynał Edward I. Cassidy, były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.
  • Młodzi tęsknią za Taizé Bracia z Taizé doświadczają, jak bardzo ludzie młodzi tęsknią za spotkaniem we wspólnocie chrześcijańskiej, w okresie gdy Francja i inne kraje europejskie wprowadziły surowe restrykcje sanitarne. Co roku gościła ona dziesiątki tysięcy młodych, dzielących się swoim poszukiwaniem wiary.
  • Zgromadzenie Ogólne ŚRK przełożone na 2022 rok Dla bezpieczeństwa członków mających wziąć udział w 11. Zgromadzeniu Ogólnym Światowej Rady Kościołów (ŚRK), Komitet Wykonawczy ŚRK podjął decyzję o przełożeniu terminu Zgromadzenia na rok 2022. Dotychczasowe miejsce spotkania najważniejszego gremium ŚRK pozostaje bez zmian i będzie to Karlsruhe w południowych Niemczech. Powodem decyzji jest trwająca wciąż pandemia Covid-19 i trudne do przewidzenia konsekwencje jej trwania w różnych częściach świata.
  • Kościół prawosławny rozpoczął przygotowania do świąt W poniedziałek 15 marca grekokatolicy rozpoczęli Wielki Post. Przesunięcie wobec kalendarza chrześcijan zachodnich wynika z różnego sposobu obliczania świąt paschalnych. U wschodnich chrześcijan przypadają one w tym roku dopiero 2 maja.
  • Prawosławni: obchodźmy Wielkanoc w jednym terminie Watykański „minister ds. ekumenizmu”, kard. Kurt Koch z zadowoleniem przyjął niedawną propozycję ze strony Kościoła prawosławnego, aby po 2025 roku data świąt Wielkanocnych była wspólna dla wszystkich chrześcijan.
  • Życzenia papieża Franciszka dla nowego metropolity W Wenecji odbyła się uroczystość intronizacji nowego prawosławnego metropolity Włoch i egzarchy Europy Południowej. W specjalnym przesłaniu Papież Franciszek życzył nowemu metropolicie, by komunia, która już łączy katolików i prawosławnych stała się jeszcze bardziej pełna i widoczna w czasie pandemii.
Section07
Posłuchaj
03'47 Pięć minut nad Biblią 17 kwietnia godz. 07:40
04'28 Pięć minut nad Biblią 10 kwietnia godz. 07:41
04'36 Pięć minut nad Biblią 3 kwietnia godz. 07:41
04'38 Pięć minut nad Biblią 27 marca godz. 07:42
05'28 Pięć minut nad Biblią 20 marca godz. 07:41
04'33 Pięć minut nad Biblią 13 marca godz. 07:41
05'17 Pięć minut nad Biblią 6 marca godz. 07:41
04'18 Pięć minut nad Biblią 27 lutego godz. 07:40
Section14
Audycje
Section15