X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: za nami ostatnie rozstrzygnięcia sezonu [WYNIKI, TABELA]

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 20:24
Sezon 2020/2021 z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zakończył się po 30 kolejkach. Po ostatniej kolejce wiemy już, kto spadł z ligi, kto stanął na podium i kto będzie grał w europejskich pucharach.
Oficjalna piłka Ekstraklasy
Oficjalna piłka EkstraklasyFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Ten sezon Ekstraklasy był wyjątkowy. Po raz ostatni (o ile w przyszłości znów nie będzie reformy) wystąpiło 16 drużyn. Od edycji 2021/22 w rozgrywkach uczestniczyć będzie już 18 zespołów. W związku z tym w maju 2021 roku spadła tylko jedna ekipa, a z pierwszej ligi awansują trzy.

Mistrzem Polski została Legia Warszawa, Raków Częstochowa też już może być pewny wicemistrzowskiego tytułu, a Pogoń brązowego medalu. Czwarte miejsce i prawo gry w europejskich pucharach wywalczył w ostatniej kolejce Śląsk Wrocław.

Ostania kolejka dała także odpowiedź na pytanie kto opuści szeregi Ekstraklasy. Pechowcami są piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała.

<<< Tradycyjnie na finał Ekstraklasy wraca słynne wśród piłkarskich kibiców Studio S-13. Kultowa audycja od pierwszej emisji - 6 września 1970 - roku rozbudza emocje fanów futbolu, ale nie tylko tych.  >>>> 

Innym wydarzeniem ostatniej serii meczów był powrót na stadiony kibiców. Ligowcy przy pustych trybunach rywalizowali od połowy października z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. 28 kwietnia rząd zdecydował, że po ponad siedmiu miesiącach publiczność będzie mogła wrócić na obiekty sportowe na świeżym powietrzu od 15 maja, choć w reżimie sanitarnym i przy zapełnieniu trybun maksymalnie w 25 procentach.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

TERMINARZ rundy jesiennej Ekstraklasy:

1. K O L E J K A (21-24 sierpnia)

KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1
Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:0
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:2
Wisła Płock - Stal Mielec 1:1
Warta Poznań - Lechia Gdańsk 0:1
Wisła Płock - Stal Mielec 1:1
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:1 

2. K O L E J K A (28-30 sierpnia)

KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań 1:0
Stal Mielec - Górnik Zabrze 0:2
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 1:3
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:3
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:2
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 2:2
Lech Poznań - Wisła Płock 2:2

3. K O L E J K A (11-14 września)

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2
Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1
Cracovia - Stal Mielec 1:1
Warta Poznań - Piast Gliwice 0:0
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3:3
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:2
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 3:0
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin 2:1

4. K O L E J K A (18-20 września)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa 1:4
Wisła Kraków - Wisła Płock 0:3
Lechia Gdańsk - Stal Mielec 4:2
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:0
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:3
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1
Lech Poznań - Warta Poznań 1:0
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:1

5. K O L E J K A (25-27 września)

Wisła Płock - Warta Poznań 1:3
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:0
Cracovia - Raków Częstochowa 2:2
Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:1
Lech Poznań - Pogoń Szczecin - przełożony
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:1 - mecz rozegrany 21 października 
Stal Mielec - Piast Gliwice 3:2

6. K OL E J K A (3-4 października)

Raków Częstochowa - Wisła Płock 3:0
Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec 1:0
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok - przełożony
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:0
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk - przełożony
Warta Poznań - Legia Warszawa - przełożony
Piast Gliwice - Lech Poznań 1:4

7. K OL E J K A (17-19 października)

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:1
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 1:3
Cracovia - Piast Gliwice 1:0
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 1:0
Stal Mielec - Wisła Kraków 0:6
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:1
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:1
 - zaległy mecz 5. kolejki

8. K O L E J K A (23-26 października)

Piast Gliwice - Wisła Płock 2:2
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 1:1
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:0
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:0
Raków Częstochowa - Stal Mielec 2:1
Lech Poznań - Cracovia 1:1
Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:1

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:3
 - zaległy mecz 6. kolejki
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 3:0 - zaległy mecz 6. kolejki
Warta Poznań - Legia Warszawa 0:3 - zaległy mecz 6. kolejki

9. K O L E J K A (7-8 listopada)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin (18.00) - przełożony
Raków Częstochowa – Wisła Kraków (20.30) - przełożony
Stal Mielec – Warta Poznań 0:1
Cracovia – Jagiellonia Białystok 3:1
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław (20.00) - przełożony

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0:0
 - mecz 10. kolejki 

Wisła Płock – Pogoń Szczecin (12.30) - przełożony
Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1
Górnik Zabrze – Piast Gliwice (17.30) - przełożony
Raków Częstochowa – Wisła Kraków 0:0 

Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1
 - mecz 10. kolejki 

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 1:2
 - zaległy mecz 9. kolejki
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 3:2 - zaległy mecz 9. kolejki

10. K O L E J K A (21-23 listopada)

KGHM Zagłębie Lubin - Stal Mielec 2:2
Warta Poznań - Wisła Kraków 2:1
Lech Poznań - Raków Częstochowa 3:3
Cracovia - Legia Warszawa 0:1
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock  5:2

Podbeskidzie Bielsko-Biała – KGHM Zagłębie Lubin 2:1
 - 
zaległy mecz 9. kolejki

11. K O L E J K A (27-30 listopada)

Wisła Płock - Cracovia 0:1
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:1 
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:2
Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 1:2
Raków Częstochowa - Warta Poznań 1:0
Legia Warszawa - Piast Gliwice 2:2
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:1

12. K O L E J K A (4-7 grudnia)

Wisła Płock – Pogoń Szczecin 0:0 - zaległy mecz 9. kolejki 

Cracovia - Wisła Kraków 1:1
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:0
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:1
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0
Pogoń Szczecin - Stal Mielec 2:0
Wisła Płock - Górnik Zabrze 0:1

13. K O L E J K A (11-14 grudnia)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice 0:5
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:2
Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2
Górnik Zabrze - Cracovia 0:2
Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:2
Stal Mielec - Lech Poznań 1:1
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 3:2
Lechia Gdańsk - Wisła Płock 0:1 

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:4 - zaległy mecz 5. kolejki

14. K O L E J K A (17-20 grudnia)

Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1
Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1
Legia Warszawa - Stal Mielec 2:3
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 1:0
Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1
Cracovia - Lechia Gdańsk 0:3
Piast Gliwice - Raków Częstochowa 0:0
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:0

15. K O L E J K A (29 stycznia - 1 lutego 2021) 

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 0:2
Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:1
Warta Poznań - Cracovia 1:0
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:2
Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1
Wisła Kraków - Piast Gliwice 3:4
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1:0
Stal Mielec - Śląsk Wrocław 0:0

16. K O L E J K A (5-8 lutego) 

Lechia Gdańsk - Warta Poznań 1:1
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 0:0
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:0
Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0
Legia Warszawa - Raków Częstochowa 2:0 
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 2:1
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:0
Stal Mielec - Wisła Płock - przełożony na 4 marca 

17. K O L E J K A (12-15 lutego)

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:1
Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:0
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 0:1
Wisła Płock - Lech Poznań 1:0
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:1
Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 1:0
Górnik Zabrze - Stal Mielec 2:1

18. K O L E J K A (19-22 lutego)

Stal Mielec - Cracovia 0:0
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 1:2
Legia Warszawa - Wisła Płock 5:2
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:1
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:0 
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:2
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 1:0
Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1

19. K O L E J K A (26 lutego-1 marca)

Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0
Warta Poznań - Lech Poznań 1:2
Stal Mielec - Lechia Gdańsk 0:1
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:1
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2
Wisła Płock - Wisła Kraków 1:3
Cracovia - Zagłębie Lubin 2:4
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1

Stal Mielec - Wisła Płock 2:2 - zaległy mecz 16. kolejki

20. K O L E J K A (5-8 marca)

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:0
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 2:2
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 3:0
Raków Częstochowa - Cracovia 0:0
Piast Gliwice - Stal Mielec 2:1
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:1
Warta Poznań - Wisła Płock 2:0

21. K O L E J K A (12-15 marca)

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 0:1 
Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1
Wisła Płock - Raków Częstochowa 2:2
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:0
Legia Warszawa - Warta Poznań 3:2
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 2:0
Lech Poznań - Piast Gliwice 0:0
Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

22. K O L E J K A (19-21 marca)

Piast Gliwice - Cracovia 2:0
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0
Śląsk Wrocław - Wisła Płock 0:0
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 0:0
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:3
Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0
Wisła Kraków - Stal Mielec 3:1
KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 0:4

23. K O L E J K A (3-5 kwietnia)

Wisła Płock - Piast Gliwice 0:1
Stal Mielec - Raków Częstochowa (15.00) - przełożony
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:2
Cracovia - Lech Poznań 2:1
Górnik Zabrze - Warta Poznań 1:2
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:1
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 3:1

24. K O L E J K A (9-12 kwietnia)

Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:1
Wisła Kraków - Raków Częstochowa 1:2
Pogoń Szczecin - Wisła Płock 2:0
Warta Poznań - Stal Mielec 0:0
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1
KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1
Lech Poznań - Legia Warszawa 0:0
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2:0

25. K O L E J K A (16-18 kwietnia)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:2
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:1 
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:2
Raków Częstochowa - Lech Poznań 3:1
Wisła Kraków - Warta Poznań 0:1
Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin 0:2
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:2
Legia Warszawa - Cracovia 0:0

26. K O L E J K A (20-21 kwietnia)

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:0
Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2
Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3
Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 3:3
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 4:1
Cracovia - Wisła Płock 1:0
Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:1

27. K O L E J K A (23-25 kwietnia)

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 2:0
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 1:0
Górnik Zabrze - Wisła Płock 0:2
KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:2
Wisła Kraków - Cracovia 0:0
Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0
Stal Mielec - Pogoń Szczecin 1:0
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 0:1

28. K O L E J K A (28 kwietnia-3 maja)

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:0
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:3
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin 0:0
Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:0
Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1
Lech Poznań - Stal Mielec 1:2
Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0
Cracovia - Górnik Zabrze 1:0

Stal Mielec - Raków Częstochowa 0:1 - zaległy mecz 23. kolejki

29. K O L E J K A (7-10 maja)

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1
KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock 1:1
Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1
Wisła Kraków - Lech Poznań 1:2
Warta Poznań - Śląsk Wrocław 2:3
Stal Mielec - Legia Warszawa 0:0
Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0

30. K O L E J K A (16 maja) - wszystkie mecze o godz. 17.30

Niedziela, 16 maja

Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin 4:0 (2:0)
Śląsk Wrocław - PGE FKS Stal Mielec 1:1 (1:0)
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3 (0:1)
Piast Gliwice - Wisła Kraków 2:3 (1:3)
Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)
Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
Cracovia Kraków - Warta Poznań 0:1 (0:1)

----

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
1. Legia Warszawa 30 19 7 4 48-24 64 +24 - mistrz
2. Raków Częstochowa 30 17 8 5 46-25 59 +21
3. Pogoń Szczecin 30 15 7 8 36-23 52 +13
4. Śląsk Wrocław 30 11 10 9 36-32 43 +4
5. Warta Poznań 30 13 4 13 33-32 43 +1
6. Piast Gliwice 30 11 9 10 39-32 42 +7
7. Lechia Gdańsk 30 12 6 12 40-37 42 +3
8. KGHM Zagłębie Lubin 30 11 8 11 38-40 41 -2
9. Jagiellonia Białystok 30 10 7 13 39-48 37 -9
10. Górnik Zabrze 30 10 7 13 31-33 37 -2
11. Lech Poznań 30 9 10 11 39-38 37 +1
12. Wisła Płock 30 8 9 13 37-44 33 -7
13. Wisła Kraków 30 8 9 13 39-42 33 -3
14. Cracovia Kraków 30 8 13 9 28-32 32 -4
15. PGE FKS Stal Mielec 30 6 11 13 31-47 29 -16
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 30 6 7 17 29-60 25 -31 - spadek
*) Cracovia ukarana odjęciem pięciu punktów za korupcję

Czytaj także

TERMINARZ EURO 2020

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 06:00
Reprezentacja Słowacji, Hiszpania oraz Szwecja byli grupowymi rywalami biało-czerwonych na Euro 2020. Sprawdź terminarz turnieju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

El. MŚ 2022: maraton biało-czerwonych. Kiedy i z kim zagra reprezentacja Polski? [TERMINARZ i TABELA GRUPY I]

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 07:00
Znamy terminarz meczów eliminacji do MŚ 2022 grupy I, w której rywalizować będzie reprezentacja Polski. Biało-czerwoni zmagania rozpoczęli 25 marca od meczu z Węgrami, a zakończą 15 listopada 2021 roku.
rozwiń zwiń