Ekstraklasa: remis we Wrocławiu na początek 17. kolejki. Wisła może pluć sobie w brodę

2021-02-12, 22:25

Mecz Śląska z Wisłą . Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Wisłą Kraków 1:1 (1:1) w pierwszym meczu 17. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Goście w drugiej połowie mieli rzut karny oraz grali w przewadze, jednak nie zdołali zdobyć zwycięskiej bramki.

Od początku spotkania piłkarzom towarzyszyły opady śniegu, a stan murawy nie pomagał w grze.

Bramki w zimowej aurze

Jako pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie goście. W trzeciej minucie z szesnastu metrów groźnie uderzał Felicio Brown Forbes, lecz Matus Putnocky zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Jedenaście minut później bramkę mógł zdobyć stoper Wisły Amir Mehremić, lecz uderzył głową obok słupka. Wrocławianie odpowiedzieli w 21. minucie. Po rzucie wolnym i małym bilardzie w polu karnym Wisły piłka trafiła do stojącego przed polem karnym Dino Stigleca, który kopnął mocno, lecz wyraźnie niecelnie.

Puchar Polski: pary ćwierćfinałowe wylosowane, a Pekhart zdyskwalifikowany

Trzy minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie! Po rzucie rożnym fatalnie zachowali się piłkarze "Białej Gwiazdy".

Najpierw skiksował Yaw Yeboah, potem piłka odbiła się jeszcze od dwóch piłkarzy, aż trafiła pod nogi Mathieu Scaleta, który nie miał problemów z pokonaniem Mateusza Lisa i zdobyciem swojej drugiej bramki w obecnym sezonie Ekstraklasy.

Ghański piłkarz Wisły zrehabilitował się w 31. minucie. Wówczas uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od Israela Puerto i zmyliła Putnocky'ego. Goście zdołali wyrównać.

Ostatecznie na przerwę piłkarze zeszli przy remisie, chociaż lepsze wrażenie optyczne sprawiali wiślacy.

Rzut karny i czerwona kartka nie pomogły

W drugiej połowie jako pierwsi gola zdobyć mogli goście. Maciej Sadlok, który w niedawnym meczu z Jagiellonią popisał się ładną bramką, tym razem kopnął jednak wyraźnie nad poprzeczką.

Pięć minut później sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla gości, uznając, że Marcel Zylla ręką zablokował strzał Yeboaha. Brown Forbes fatalnie wykonał jedenastkę i Putnocky zdołał odbić piłkę!

Wisła przeważała, a sytuacja Śląska stała się trudniejsza w 64. minucie. Podopieczni Vitezslava Lavicki musieli sobie radzić w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę obejrzał Zylla. Wrocławski młodzieżowiec sfaulował Michala Frydrycha.

Krakowianie grali w przewadze, ale ich ataki nie były specjalnie groźne. Dobrze radzili sobie defensorzy Śląska. W 78. minucie Puerto zablokował strzał Zana Medveda, a sześć minut później Mariusz Pawelec zachował się równie dobrze przy uderzeniu Brown Forbesa.

Goście częściej utrzymywali się przy piłce. Mimo gry w przewadze, podopieczni Petara Hyballi nie potrafili jednak zagrozić wrocławskiej bramce. Sędzia Bartosz Frankowski doliczył do drugiej połowy cztery minuty, ale nie zmieniło to rezultatu.

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Mathieu Scalet (23), 1:1 Yaw Yeboah (31).

Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Marcel Zylla, Dino Stiglec; Wisła Kraków: Michal Frydrych, Georgij Żukow. Czerwona kartka za drugą żółtą – Śląsk Wrocław: Marcel Zylla (64).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Mecz bez udziału publiczności.

W 57. minucie Felicio Brown Forbes nie wykorzystał rzutu karnego. Matus Putnocky obronił strzał piłkarza Wisły.

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky – Guillermo Cotugno, Israel Puerto, Mariusz Pawelec, Dino Stiglec - Bartłomiej Pawłowski (67. Lubambo Musonda), Mateusz Praszelik, Marcel Zylla, Mathieu Scalet, Robert Pich (86. Patryk Janasik) – Erik Exposito (73. Fabian Piasecki).

Wisła Kraków: Mateusz Lis – Łukasz Burliga, Michal Frydrych, Adi Mehremić, Maciej Sadlok – Yaw Yeboah, Georgij Żukow, Patryk Plewka, Stefan Savić (86. Piotr Starzyński), Jean Carlos Silva (73. Żan Medved) – Felicio Brown Forbes.

Wyniki meczów 17. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:1 (1:1)

Pozostałe mecze kolejki

2021-02-13:
Cracovia Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała (15.00)
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (17.30)
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk (20.00)
2021-02-14:
Wisła Płock - Lech Poznań (15.00)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (17.30)
2021-02-15:
Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin (18.00)
Górnik Zabrze - PGE FKS Stal Mielec (20.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. PGE FKS Stal Mielec 15 3 5 7 17-28 14 -11
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze