Ekstraklasa: Podbeskidzie - Śląsk. Wrocławianie przerwali wyjazdową niemoc

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 19:34
Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało ze Śląskiem Wrocław 0:2 (0:1) w meczu 11. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gole dla gości strzelili Słowak Robert Pich (4') i Marcel Zylla (66').
Radość zawodników Śląska Wrocław
Radość zawodników Śląska Wrocław Foto: PAP/Andrzej Grygiel
  • We wcześniejszym sobotnim spotkaniu Stal Mielec wygrała z Jagiellonią Białystok 3:1 (1:1)
  • O godzinie 20.00 Wisła Kraków zagra z Zagłębiem Lubin

Po czterech porażkach z rzędu Śląsk się przełamał i zwyciężył na wyjeździe. To Podbeskidzie miało jednak optyczną przewagę przez większą część spotkania, ale nie potrafiło tego przełożyć na gole.

Nie żyje Diego Maradona - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Mecz zaczął się od fatalnego błędu obrońców gospodarzy, którzy próbowali rozegrać piłkę, ale czynili to tak fatalnie, że przejął ją Erik Exposito. Hiszpan popędził w pole karne, dograł do nadbiegającego Roberta Picha, a ten z sześciu metrów trafił do siatki. Był to jedyny celny strzał Śląska w pierwszej połowie i jedyna bramkowa sytuacja.

Kolejne minuty należały do Podbeskidzia, które wysoko podchodziło pressingiem i nie pozwalało rywalom na rozgrywanie akcji. Śląsk pod naporem wykopywał piłkę z własnej połowy, a ta zaraz wracała, bo gospodarze cały czas nacierali.

00:29 Brede.mp3 Szkoleniowiec Podbeskidzia Krzysztof Brede nie był zadowolony z wyniku, ale cieszył go styl gry jego drużyny (IAR)

Świetną sytuację na doprowadzenie do remisu miał Maksymilian Sitek, który dobijał uderzenie Łukasza Sierpiny, ale trafił w trybuny. Kilka chwil później wrocławian uratowała poprzeczka po strzale bardzo aktywnego Sierpiny, a po główce Michała Rzuchowskiego, który uprzedził Matusa Putnocky'ego, piłka minęła bramkę.

Zaraz na początku drugiej połowy Śląsk stworzył drugą sytuację bramkową w tym spotkaniu. Po rzucie wolnym piłka w polu karnym trafiła do Picha, ale Michal Pesković nie dał się zaskoczyć sprytnym strzałem Słowaka. W odpowiedzi chwilę później Karol Danielak po indywidualnej akcji wpadł w pole karne i huknął z całej siły wprost w bramkarza rywali.

Później przez długie minuty wielu emocji na boisku nie było. Podbeskidzie miało przewagę, było przy piłce, a Śląsk rozbijał ataki i posyłał długie podania do osamotnionego Exposito.

Tak było do 66 minuty. Wtedy Śląsk wyprowadził jedną z nielicznych akcji, do odbitej przed pole karne piłki dopadł Marcel Zylla i precyzyjnym, technicznym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Młodzieżowiec wrocławskiego zespołu trzy minuty wcześniej pojawił się na boisku.

Od tej chwili Podbeskidzie praktycznie przestało grać i kontrolę nad spotkaniem przejął Śląsk. Wrocławianie, zadowoleni z dwubramkowego prowadzenia nie dążyli specjalnie do strzelania goli, a nadal koncentrowali się głównie na tym, aby nic nie stracić. Ponieważ gospodarze wyraźnie stracili już wiarę choćby na remis, do końca spotkania niewiele się działo na boisku.

00:31 Lavicka.mp3 Czeski trener Śląska Vitezslav Lavička uważa, że było to ciekawe spotkanie (IAR)

Ekstraklasa: Stal - Jagiellonia. Radość w Mielcu, pewna wygrana beniaminka

11. kolejka Ekstraklasy:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Robert Pich (4), 0:2 Marcel Zylla (66)

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Podbeskidzie: Michal Pesković - Karol Danielak, Aleksander Komor, Milan Rundić, Kacper Gach - Maksymilian Sitek (82. Konrad Gutowski), Gergo Kocsis (82. Ivan Martin), Mateusz Marzec (63. Desley Ubbink), Michał Rzuchowski (72. Tomasz Nowak), Łukasz Sierpina (72. Serhij Miakuszko) - Marko Roginić

Śląsk: Matus Putnocky – Lubambo Musonda, Piotr Celeban, Mark Tamas, Dino Stiglec - Bartłomiej Pawłowski (77. Waldemar Sobota), Krzysztof Mączyński (89. Rafał Makowski), Maciej Pałaszewski, Mateusz Praszelik (63. Marcel Zylla), Robert Pich (89. Patryk Janasik) – Erik Exposito (77. Fabian Piasecki)

Wyniki meczów 11. kolejki i tabela Ekstraklasy:

Wisła Płock - Cracovia 0:1
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:1
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 0:2
Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin (20.00)

2020-11-29:
Raków Częstochowa - Warta Poznań (15.00)