"Mistrz i Małgorzata" w adaptacji teatralnej

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 14:49
Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" będzie polski reżyser teatralny, Janusz Opryński, który przygotowuje w Teatrze Dramatycznym w Opolu premierę spektaklu na podstawie powieści rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa.
Afisz spektaklu Mistrz i Małgorzata w reż. Janusza Opryńskiego
Afisz spektaklu "Mistrz i Małgorzata" w reż. Janusza OpryńskiegoFoto: Mat. prasowe

Podsumujemy także Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, zdamy relację z Prix Italia, odwiedzimy Łódź, gdzie trwają obchody 40-lecia grupy artystycznej Łódź Kaliska i przybliżamy sylwetkę Jakuba Józefa Orlińskiego nominowanego do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii "Osobowość roku".

Nie zabraknie również wiadomości z zagranicy oraz "Pulsu świata".

***

Na audycję "Wybieram Dwójkę" w piątek (27.09) w godz. 16.00-17.30 zaprasza Bartosz Panek.

am/mko

Zobacz więcej na temat: Janusz Opryński spektakl
Czytaj także

44. FPFF w Gdyni. Werdykty, kontrowersje i niespodzianki

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 15:33
- Zwycięzcami tegorocznej odsłony festiwalu filmowego w Gdyni są chyba organizatorzy. To oni przyciągnęli najwięcej uwagi publiczności. To nieco ironiczne stwierdzenie, ale raczej trafione. Co do werdyktów zaś, to oczywiście, jak zwykle są dyskusyjne i pozostawiają niedosyt - mówił w Dwójce krytyk filmowy Sebastian Smoliński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Złote piachy". Bułgaria - kraj, gdzie duchowość niejedną ma postać

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 16:43
- Duchowość w Bułgarii jest bardzo zróżnicowana i bogata. Objawia się w różnych formach, synkretycznych, gdzie chrześcijaństwo miesza się pogaństwem - mówiła w Dwójce Sylwia Siedlecka, autorka książki "Złote piachy". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbigniew Gluza: w "Karcie" oddaliśmy głos świadkom

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 17:28
- Kiedy decydowaliśmy o przekuciu pisma podziemnego w legalne doszliśmy do wniosku, że najważniejsze, co możemy zrobić, to odejść od wymiaru współczesności, bo "Karta" podziemna nie była raczej historyczna. Chcieliśmy przekształcić ją w pismo, które wypełnią świadkowie. To była deklaracja jeszcze nawet w ostatnim numerze podziemnym. I ta formuła nie została zakwestionowana do dzisiaj - mówił gość Dwójki, redaktor naczelny kwartalnika historycznego, powstałego w 1982 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Grochowska: moich bohaterów łączyły wartości europejskie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 16:52
- Po pierwsze niezależność myślenia, niepoddawanie się tym falom szaleństwa w postaci wzbierających ideologii komunizmu i nazizmu. Skąd oni czerpali siłę? Z poczucia nadciągającej katastrofy. Uważali, że trzeba sobie stawiać wymóg niezależności i dawania przykładu - mówiła w Dwójce Magdalena Grochowska, autorka książki "W czasach szaleństwa".
rozwiń zwiń