X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Bułgaria

NASZ WYWIAD Skandal wokół słów prezydenta o Krymie, spięcie z Turcją. Dokąd zmierza Bułgaria po wyborach?

- Wyniki wyborów w Bułgarii wskazują, że proces uwalniania państwa od negatywnych wpływów Kremla będzie stopniowo kontynuowany - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Mateusz Seroka z Ośrodka Studiów Wschodnich. Punktem odniesienia dla zwycięskiej partii prezydenckiej jest Unia Europejska i NATO, a także inicjatywa Trójmorza - zaznacza.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD ŚWIAT Rosja Turcja Bułgaria Krym

Pożar autokaru w Bułgarii. Spłonęło kilkadziesiąt osób, w tym dzieci

Co najmniej czterdzieści pięć osób zginęło w wyniku katastrofy autobusu w Bułgarii. Pojazd spłonął na autostradzie. Wśród ofiar jest dwanaścioro dzieci. W sumie autobusem podróżowały pięćdziesiąt dwie osoby. Siedem przeżyło katastrofę. Z poważnymi poparzeniami przewieziono je do szpitala w Sofii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bułgaria wypadek autobus służby ratunkowe służby i bezpieczeństwo

Europa epicentrum pandemii. Kolejne kraje rozważają wprowadzenie surowych obostrzeń

Niemcy są kolejnym krajem, który rozważa wprowadzenie drastycznych obostrzeń pandemicznych. Chodzi o ewentualny lockdown dla niezaszczepionych. Miałaby to być odpowiedź na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. Europa jest obecnie epicentrum pandemii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa koronawirus COVID-19 pandemia obostrzenia Austria Niemcy USA Ukraina Rosja Rumunia Bułgaria Wojciech Cegielski

GERB wygrał przedterminowe wybory parlamentarne w Bułgarii. Będzie druga tura wyborów prezydenckich

Centroprawicowa partia GERB byłego premiera Bojko Borisowa wygrała niedzielne przedterminowe wybory parlamentarne, zdobywając 24,8 proc. głosów, wskazują sondaże exit polls agencji Alpha Research. Drugą, według wstępnych wyników, siłą polityczną jest nowa centrowa partia "Kontynuujemy zmiany", która uzyskała 24,1 proc. głosów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bułgaria wybory wybory parlamentarne wybory prezydenckie

NASZ WYWIAD Szpiedzy, eksplozje, trucizna, korupcja. Rosja zraziła do siebie Bułgarów, dostrzegli zły wpływ Kremla na swój kraj

- Do niedawna partie bułgarskiej lewicy i prawicy, podobnie jak bułgarskie społeczeństwo, opowiadały się za dobrymi relacjami z Rosją, co wynikało z ich zakorzenienia w historii – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Mateusz Seroka (OSW), zaznaczając, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z przełomem i wyraźną zmianą nastawienia. Moskwa zdołała zrazić nawet tak przyjazny wobec siebie kraj, jak Bułgaria.
Zobacz więcej na temat:  Rosja NASZ WYWIAD Bułgaria szpieg energetyka wojsko

Zapory na granicach Europy. Nie tylko Polska chroni swoich obywateli

"Solidna, wysoka zapora, wyposażona w system monitoringu i detekcji ruchu" – tak Mariusz Kamiński, szef MSWiA, opisał mur, który ma zostać wybudowany na granicy Polski z Białorusią. Wbrew głosom krytyki i opozycji Polska to nie jedyny kraj, którego rząd w taki sposób chce chronić obywateli. Budowa muru, zabezpieczeń czy zasieków już wcześniej bywała odpowiedzią na fale migracji w Europie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska migracja uchodźcy granica imigranci w Europie Białoruś Litwa Bułgaria Chorwacja Serbia Węgry

Interwencja Ordo Iuris w Europejskim Trybunale Praw Człowieka ws. "małżeństwa" dwóch kobiet

Instytut Ordo Iuris interweniował w sprawie dwóch Bułgarek, które wystąpiły do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ze skargą. Przedmiotem sprawy był fakt, że władze Bułgarii odmówiły zarejestrowania związku kobiet jako "małżeństwa", które zostało zawarte w Wielkiej Brytanii.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ordo Iuris Strasburg Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu sąd LGBT Bułgaria Europa

Wybory w Bułgarii. Ekspert OSW: niewykluczone, że jesienią będą następne, trzecie w tym roku

- Sondaże pokazują, że nawet jeśli wygra jedna z partii protestu np. "Jest Taki Naród" Slawiego Trifonowa, to zwycięży niewielką ilością głosów wobec rządzącego do niedawna ugrupowania GERB Bojko Borisowa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Mateusz Seroka. To już drugie wybory parlamentarne w Bułgarii w ciągu trzech miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa polityka Beata Płomecka Michał Strzałkowski OSW Bułgaria Białoruś