X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Dorota Gacek

Spotkanie z poezją Krystyny Miłobędzkiej

"Zawsze byłam pewna, że rzeczy ważne dzieją się miedzy jednym krzykiem a drugim, ale w środku jest cisza. Wszystkie dramatyczne czy bardzo szczęśliwe chwile obywają się bez słów. Może ktoś taki, kto właściwie nie bardzo dobrze umie mówić i stara się ciągle nauczyć mówienia powinien się zająć właśnie nie-pisaniem bardziej, niż pisaniem. Ale ja się pocieszam tylko tak, że pisanie jest dla mnie także nauką mówienia" - opowiadała na antenie Dwójki Krystyna Miłobędzka.
Zobacz więcej na temat:  poezja Dwójka Dorota Gacek

Europejczyk w podróży

"Schylając się nad płonącymi polanami, tak aby ogrzać dłonie, poczułem dumę ze swej nowej przynależności: dumę, że jestem zarówno Anglikiem, jak i Europejczykiem" - tak kończy książkę "Europa w zwierciadle" Robert Byron. Był to angielski pisarz, dziennikarz, podróżnik; postać barwna, pełna fantazji, a zarazem tragiczna - bo zginął w 1941 r. tuż przed swoimi 36. urodzinami na storpedowanym przez Niemców brytyjskim statku.
Zobacz więcej na temat:  literatura podróże Dorota Gacek

"Havel od kuchni". Książka w sam raz na święta

- Mało kto pewnie o tym wiem, że Václav Havel w wolnych chwilach był pasjonatem gotowania. Tak jak w życiu i w literaturze często eksperymentował i czasami to zapisywał. Oprócz tego jest tam masa anegdot pokazujących Havla z trochę innej, nieoficjalnej strony - mówił w "Literackich witaminach" Andrzej Jagodziński, autor przekładu książki "Havel od kuchni" Michaela Žantovský'ego.
Zobacz więcej na temat:  Vaclav Havel literatura tłumacz Dwójka Dorota Gacek