X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Zawód: Kompozytor. Sławomir Kupczak

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2007 23:49
Jako kompozytorzy debiutowali już w XXI wieku. Kim są? Dlaczego zostali kompozytorami? Jakich mają mistrzów? Gdzie szukają inspiracji? Co dziś znaczy być kompozytorem? Czy to zawód czy powołanie? Wybór czy konieczność?
Audio

Jaka jest rola nowych mediów w procesie tworzenia? Czy klasyczne gatunki, w tym również muzyka sceniczna, operowa, stanowi jeszcze jakiś punkt odniesienia? Te i inne pytania postanowiłam zadać przedstawicielom najmłodszego pokolenia polskich kompozytorów.

Pierwszym bohaterem cyklu Zawód: kompozytor będzie Sławomir Kupczak.

Rocznik 1979, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (kompozycja pod kierunkiem Jana Wichrowskiego oraz realizacja kompozycji komputerowej u Cezarego Duchnowskiego, studia podyplomowe w klasie Stanisława Krupowicza i Cezarego Duchnowskiego). Brał także udział w kursach dla młodych kompozytorów w Radziejowicach (2000) i Gdańsku (2001). Jego utwory wykonywane były na wielu koncertach muzyki współczesnej w kraju i za granicą m. in. na festiwalach „Musica Polonica Nova”, „Warszawska Jesień”, „Audio Art”, „Festival Synthese” w Bourges we Francji. Jego utwór Anafora V na wiolonczelę i komputer (2004) reprezentował w 2004 Polskie Radio na MIĘDZYNARODOWEJ TRYBUNIE MUZYKI ELEKTROAKUSTYCZNEJ UNESCO w Rzymie.

Zapraszam w środę, 10 października o 22.45

Agata Kwiecińska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego nie znamy Romana Maciejewskiego?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 22:05
Audycja o Romanie Maciejewskim, polskim kompozytorze, który w minioną niedzielę obchodziłby setne urodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Partytura życia

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2008 00:00
"Nasze życie to wielki koncert symfoniczny. Partytura z zapisem nutowym wszystkich zdarzeń życia. Codziennie rysujemy klucz wiolinowy, a potem nowe nuty, bemole, fermaty i pauzy" - mówi Dorota Zielińska pedagog, prowadzi terapię dźwiękiem mis grających.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szymon z Czaplinka" - reportaż Doroty Fredro-Bonieckiej

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2008 18:15
Szymon Godziemba – Trytek ma 19 lat, od czterech lat mieszka na pomorzu w Czaplinku. Gra na gitarze, syntezatorze, pianinie i klarnecie. Mimo młodego wieku od dwóch lat prowadzi 24-osobowy chór "Voca”, dyryguje orkiestrą, a nawet komponuje utwory muzyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gitarzystka" - reportaż Magdaleny Wadowskiej z PR Kraków

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2007 18:15
Bohaterka reportażu już jako dojrzała kobieta postanowiła spełnić dziecięce marzenie i tuż przed 40 - zaczęła się uczyć grać na gitarze elektrycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komeda

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2009 21:00
Komeda...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadkowa Niedziela

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2009 08:00
Zagadkowa Niedziela o muzyce.
rozwiń zwiń