X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
MUZYKA

Trio Bastarda: poprzez muzykę nigunów opowiadamy historię

- Przez wejście w głąb narracyjności chasydzkich nigunów osiągamy taki moment, w którym możemy tę muzykę nazwać filmową lub bardzo narracyjną, co też zresztą często nam się zdarzało po koncertach poprzednich płyt. Osiągnęliśmy efekt takiej opowieści - mówili członkowie muzycznego trio, które podejmuje odważną próbę reinterpretacji muzyki dawnej oraz stworzenia na jej podstawie autorskiego języka dźwiękowego.
Zobacz więcej na temat:  muzyka dawna muzyka żydowska MUZYKA KULTURA Jacek Hawryluk

Wydział Jazzu w Katowicach. Kamień węgielny tego gatunku w Polsce

- Mam za sobą wiele lat pracy z polskimi jazzmanami poza granicami kraju. To jest temat, który powraca praktycznie zawsze. To jest jakiś matecznik dla mnóstwa znakomitych muzyków - mówił w Dwójce Michał Hajduk, kurator odpowiedzialny za serię koncertów związanych z jubileuszem 50-lecia Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Katowice Michał Hajduk MUZYKA Bartosz Panek

Nadia Boulanger. Autorytet, który niczego nie wymagał

 - Nadia Boulanger od żadnego kompozytora nigdy niczego nie wymagała. Przychodziło się do niej na rozmowę, jeżeli miało się jakiś utwór to się go pokazywało, a ona zawsze potrafiła zacząć konwersację na jakiś ciekawy temat. Ja się od niej tak dużo nauczyłam, mimo że właściwie nie było żadnego planu w tym nauczaniu - mówiła w Dwójce Marta Ptaszyńska, wychowanka legendarnej profesor kompozycji.
Zobacz więcej na temat:  kompozytor Beata Stylińska MUZYKA Marta Ptaszyńska