X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Francja

Dr Dawid Piekarz: wsparcie Francji jest niezbędne dla stworzenia energetyki atomowej w Polsce

- Wsparcie finansowe, technologiczne, ale przede wszystkim regulacyjne i polityczne Francji jest Polsce absolutnie potrzebne. Jest to partnerstwo, które jest dla nas bardzo korzystne. Powiedziałbym mocniej: jest warunkiem sine qua non stworzenia w ogóle energetyki atomowej w Polsce w przewidywalnym czasie - podkreślił w Polskim Radiu 24 dr Dawid Piekarz, ekspert ds. energetyki z Instytutu Staszica.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Francja energetyka atom elektrownia atomowa

Symboliczny dzień we Francji. Groźby wobec polityków w rocznicę zabójstwa Samuela Paty'ego

W sieciach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym mężczyzna nawołuje, aby muzułmanie zorganizowali się i "obcięli głowę" kandydującym na prezydenta prawicowemu publicyście Ericowi Zemmourowi i szefowej skrajnej prawicy Marine Le Pen. Publikacja wideo zbiegła się z pierwszą rocznicą śmierci Samuela Paty'ego, nauczyciela z Conflans-Saint-Honorine, zamordowanego przez islamistę, który obciął mu głowę za pokazywanie karykatur Mahometa na lekcjach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja służby i bezpieczeństwo polityka bezpieczeństwo islam Marine Le Pen

"Polacy nigdy nie byli posłusznymi ludźmi". "Le Figaro" docenia Polskę po wyroku TK

- Instytucje europejskie wykraczają poza swoje prerogatywy, angażując się w sprawy, które ich nie dotyczą, a gdy tylko kraj w UE ośmieli się prowadzić nadmiernie konserwatywną politykę społeczną, jest wzywany do porządku w imię "wartości europejskich" - pisze w magazynie "Le Figaro" jego szef Guillame Roquette, komentując decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Komisja Europejska media prawo Francja ŚWIAT Europa

Kolejni kandydaci na prezydenta Francji popierają decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego

Kolejni kandydaci na prezydenta Francji poparli decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Za wyższością konstytucji nad prawodawstwem UE opowiedzieli się socjalista Arnaud Montebourg, politycy centroprawicy Xavier Bertrand i były negocjator UE ds. brexitu Michel Barnier. Decyzję polskiego TK poparli także liderzy skrajnej prawicy Florian Philippot i Marine Le Pen.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Francja Unia Europejska prawo

Przekształcenie katedry Notre Dame w centrum LGBT? To pomysł transseksualnego pisarza

Paul B. Preciado - transseksualny pisarz hiszpański - opublikował artykuł, w którym proponuje przekształcenie katedry Notre Dame w centrum LGBT. Pomysł ten jest odpowiedzią na publikację raportu nt. nadużyć seksualnych wśród duchownych. Autor nawołuje też do "impeachmentu" i likwidacji Kościoła. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Kościół katolicki LGBT religia Notre Dame Paryż transseksualizm

"Unijni komisarze łamią prawo europejskie". Wiceszef MSZ dla "Le Figaro"

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w wywiadzie dla dziennika "Le Figaro" stwierdził, że kryzys na linii Warszawa-Bruksela będzie decydujący dla przyszłości Europy. Podsekretarz stanu w MSZ skrytykował "polityczne motywacje" unijnych instytucji, które domagają się sankcji wobec Polski po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nadrzędności polskiego prawa nad unijnymi traktatami.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Francja Europa ŚWIAT Paweł Jabłoński MSZ

Trwa wyścig o polski atom. Do Amerykanów i polskich koncernów dołączają Francuzi

Francuski gigant energetyczny, koncern EDF /Électricité de France/, dołącza do grona zainteresowanych budową w Polsce elektrowni jądrowych. Po Amerykanach oraz trzech polskich koncernach, wstępną ofertę złożył polskiemu rządowi francuski gigant. Tzw. niewiążąca oferta obejmuje kontrakt na prace inżynieryjne, zaopatrzeniowe i budowę od 4 do 6 reaktorów z mocą zainstalowaną od 6,6 do 9,9 GWe w 2-3 lokalizacjach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia atomowa energetyka Francja USA KGHM Polska Miedź PKN Orlen