X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
dzieci

Prof. Panfil o protestach proaborcyjnych: to czysty bolszewizm

- Włodzimierz Lenin jako pierwszy wprowadził aborcję na życzenie. Jeśli wobec tego ulicami polskich miast przesuwają się pochody, których uczestnicy domagają się nieskrępowanego prawa do zabijania dzieci nienarodzonych, to jest to czysty bolszewizm - powiedział prof. Tomasz Panfil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA polityka aborcja protest protesty w Warszawie macierzyństwo Trybunał Konstytucyjny dziecko rodzice dzieci ciąża

"Nie ma dziś odpowiednich warunków do dyskusji na ten temat". Prof. Konarski o orzeczeniu TK ws. aborcji

- Temat dotyczący kwestii aborcji jest ważny, ale powinien on być dyskutowany w warunkach normalnych, których dziś ze względu na pandemię nie ma. Jeżeli wysuwa się kolejny pomysł dzielący społeczeństwo, to jest to mało optymistyczne - powiedział prof. Wawrzyniec Konarski, politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aborcja Trybunał Konstytucyjny dziecko macierzyństwo rodzina dzieci

Niemapa kontra zarazki

Odżywianie, ruch i higiena to podstawy zdrowia i odporności - "NIEMAPA kontra zarazki" pomaga rodzicom przekonać o tym maluchy. Poprzez zabawne ilustracje, eksperymenty i nawiązania do ninja kolektyw Mamy Projekt i ilustrator Przemek Liput w nieszablonowy sposób zachęcają do mycia rąk czy jedzenia warzyw, ale też nieprzegrzewania się czy dbania o relacje z rodziną i przyjaciółmi, bo zdrowie zależy od wielu czynników
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska

"Siłownia Szczęśliwej Drogi", czyli trening przed dorosłością

Młodzież, która opuszcza domy dziecka potrzebuje wsparcia przy podejmowaniu ważnych decyzji. W dorosłość często wkracza bez umiejętności, kursów i pewności siebie, które pomogłyby znaleźć pracę. Pomóc młodym ludziom postanowiła Fundacja "Szczęśliwej Drogi" otwierając w Łodzi specjalną siłownię... w której nie chodzi wcale o ćwiczenia fizyczne.
Zobacz więcej na temat:  młodzież dzieci dom dziecka pomoc

NASK, Facebook i UNICEF ruszają z projektem "Przystań w sieci". Ma chronić polską młodzież przed cyberprzestępcami

Facebook, NASK i UNICEF Polska ruszają z projektem edukacyjnym "Przystań w sieci" skierowanym do nauczycieli i uczniów w całym kraju. Ma trafić do 2 000 nauczycieli i 40 000 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (młodzież w wieku 13-19 lat) w całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo nask zdalne nauczanie Facebook UNICEF GOSPODARKA dzieci społeczeństwo edukacja POLSKA