X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
chopin

"Pianista rangi światowej". Wiceminister kultury o zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego

Bruce (Xiaoyu) Liu zachwycał na każdym etapie - powiedział sekretarz stanu w MKDNiS Jarosław Sellin, komentując wyniki XVIII Konkursu Chopinowskiego. Widać było, że się pojawił pianista rangi światowej, z otwartą karierą na wszystkich salach koncertowych świata - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Jarosław Sellin konkurs chopinowski konkurs chopinowski 2020 chopin Fryderyk Chopin

II etap XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego - podsumowanie

W specjalnym cyklu "Muzycznych podróży” omówiliśmy drugi etap  XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Wydarzenie to trwa ponad 20 dni, natomiast eliminacje rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej, a przesłuchania trwają od rana, do wieczora. Czy wśród reprezentantów krajów, którzy przeszli dalej, znajdują się pianiści z Polski?
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże konkurs chopinowski chopin radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam

Sorry Boys "Miasto Chopina" - jak powstał teledysk?

Trwa XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kompozytor swoją twórczością i biografią niezmiennie inspiruje artystów, a wśród nich grupę Sorry Boys. Wokalistka grupy Bela Komoszyńska opowiada nam, jak powstawał teledysk do ich utworu "Miasto Chopina". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka zdrowie chopin piosenka teledysk studenci KULTURA Małgorzata Jakubowska Szymon Majchrzak Oliwia Krettek konkurs chopinowski

Wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o mazurkach, ale boimy się zapytać

Czym różni się mazurek od oberka? Dlaczego mazurki się śpiewa? Jak je wykonywać, by były dobre? Tym razem w audycji "Chopin na ludowo" rozbrzmiewały wyłącznie nagrania muzyków ludowych i folkowych, a także ich opowieści o różnych rodzajach mazurków. Adam Tarnowski, Piotr Bińkowski oraz Marian Lipiec z Domaniowa podzielili się wiedzą o tajnikach grania mazurków, zwracając uwagę, jak ważne w zrozumieniu ludowych melodii są śpiew i taniec.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna chopin Kuba Borysiak

"Fascynująca, wspaniała postać". Jerzy Miziołek o Fryderyku Chopinie

- Jedna z uczestniczek tegorocznego Konkursu Chopinowskiego powiedziała takie niesamowite zdanie "Chopina czy jego muzykę można zrozumieć wtedy, kiedy przyjedzie się do Polski i posłucha się śpiewu w języku polskim" - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jerzy Miziołek, historyk sztuki, były dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 chopin Fryderyk Chopin MUZYKA KULTURA

Chopiniada

Jaki jest największy, najwspanialszy polski kompozytor? Na to pytanie każdy zna odpowiedź! Fryderyk Chopin to nasze dobro narodowe, dziedzictwo, o którym uczą się już dzieci w szkole podstawowej. Jest też naszą narodową marką, wabikiem marketingowym, wizualnym znakiem, towarem eksportowym. Zapytałam kiedyś na zajęciach z antropologii muzyki studentów, czy mamy jakieś wspólne muzyczne dziedzictwo – bez namysłu podali nazwisko Chopina. Kiedy jednak tydzień później zrobiłam im muzyczny quiz, nikt nie potrafił rozpoznać Chopinowskiego preludium.
Zobacz więcej na temat:  folklor folk kultura ludowa felieton Maria Małanicz-Przybylska historia Polski KULTURA Japonia Chiny chopin konkurs chopinowski