X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Gdańsk

Animacje z całego świata w Gdańsku. Trwa Animafest 2021

Gdańsk po raz siódmy gości filmy animowane z całego świata. Produkcje zostaną zaprezentowane w ramach siódmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animafest. Na widzów czekają projekcje filmów krótkometrażowych, pełnometrażowych, ekranizacji bajek dla dzieci, warsztaty oraz spotkania z wyjątkowymi gośćmi. To jednak nie wszystko, czym zaskoczy nas wydarzenie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Gdańsk filmy animowane

Barierki nie były chronione? Nowe informacje o organizacji finału WOŚP, podczas którego ugodzono nożem Pawła Adamowicza

- Barierki z lewej strony sceny nie były przez nikogo chronione, sam trzy razy tędy przechodziłem - zeznał przed gdańskim sądem świadek w procesie ws. organizacji w 2019 r. miejskiego finału WOŚP, podczas którego zaatakowano nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja sąd Paweł Adamowicz Gdańsk zabójstwo śmierć

"Za dużo tych pożarów". Kacper Płażyński alarmuje do prezydentów miast ws. dewelopera ROBYG

"Pamiętacie zeszłoroczny pożar na terenie Gedanii? Kolejna nieruchomość należąca do dewelopera ROBYG, tym razem w Nowym Porcie, zajęła się ogniem" - napisał na Twitterze poseł PiS Kacper Płażyński. Wskazał również, że przypadków pożarów jest zdecydowanie za dużo. Zwrócił się do prezydentów Gdańska, Wrocławia, Warszawy i Poznania o poszerzenie informacji o inwestycjach tego dewelopera.
Zobacz więcej na temat:  pożar POLSKA Warszawa Gdańsk Kacper Płażyński deweloper społeczeństwo

Muzeum na literę "n". Gdański NOMUS przed wielkim otwarciem

Przez pół wieku znajdowała się tu szkoła zawodowa kształcąca przyszłych stoczniowców. W latach 90. - po upadku stoczni - był tu pustostan, potem siedziba Instytutu Sztuki Wyspa. W październiku w budynku otwiera się NOMUS – nowe miejsce na mapie sztuki współczesnej w Polsce i zarazem nowy dział Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA SZTUKA malarstwo fotografia rzeźba muzeum Gdańsk Kasia Dydo

Rozstrzelanie bohaterskich obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

We wrześniu 1939 roku 38 obrońców poczty, którzy przeżyli wrześniowy szturm i nie zdołali zbiec, stanęło przed niemieckim sądem wojennym, który - wbrew międzynarodowym konwencjom i lokalnemu prawu, skazał ich na śmierć za "działalność partyzancką". 5 października hitlerowcy rozstrzelali skazanych. Ciała pochowano w nieoznaczonym miejscu. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA II wojna światowa kampania wrześniowa Gdańsk 81. rocznica wybuchu II wojny światowej

Nowa dyrektor Teatru Szekspirowskiego: mam tremę, ale i pewność, że damy radę

- Z jednej strony czuję, że jest ze mną, i myślę, że już zawsze będzie, prof. Jerzy Limon, twórca i wizjoner tego teatru. Nawet nie śmiem powiedzieć, że wchodzę w jego buty i kontynuuję jego dzieło w sensie dosłownym. Nigdy nie będę się równać z jego erudycją i wiedzą. Natomiast staram się wykorzystać wszystko, co umiem, by mógł być ze mnie dumny - mówiła w Dwójce Agata Grenda, od niedawna dyrektor gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.
Zobacz więcej na temat:  Gdańsk Dwójka Jakub Jamrozek TEATR William Szekspir