X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nasta Niakrasava: badacz, który zajmuje się też muzyką, jest wiarygodniejszy

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 06:00
- Zajmując się badaniami naukowymi i jednocześnie działalnością artystyczną, artysta bardziej świadomie podchodzi do repertuaru - mówiła w "Źródłach" artystka z Białorusi, wokalistka i badaczka tradycyjnej kultury muzycznej.
Audio
Nasta Niakrasava w studiu radiowej Dwójki.
Nasta Niakrasava w studiu radiowej Dwójki.Foto: Grzegorz Śledź PR

W 2009 roku wraz z grupą Folk Roll Nasta Niakrasava zdobyła Grand Prix w Konkursie Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja", wykonując autorskie opracowania tradycyjnych pieśni ze swojej rodzimej Białorusi. Białoruski folklor i tradycje ludowe, a także muzyczne tradycje Polaków na Białorusi bada również jako etnomuzykolog związana z Instytutem Sztuki PAN. 

- Mało jest badaczy, którzy nie praktykują czy nie dotykają materii, którą się zajmują - mówiła Niakrasava o łączeniu pracy artystycznej i badawczej. - Ktoś, kto zajmuje się obiema tymi sferami, bardziej świadomie podchodzi do repertuaru, który wykonuje. Działa to też w drugą stronę: jeśli badacz ma bezpośredni kontakt z terenem i ludźmi, o których mówi potem w swoich pracach, to ma też większą świadomość co do tego, co się dzieje w wewnętrznej materii muzycznej. Znacznie bardziej to zgłębia.

Nasta Niakrasava opowiedziała w audycji także o reaktywacji zespołu Folk Roll, a także o wyjazdach badawczych na Białoruś i szczegółach tego, czym się teraz zajmuje w swojej działalności badawczej. Artystka zapowiedziała kilka swoich najbliższych koncertów.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Nasta Niakrasava (artystka)

 Data emisji: 11.10.2019

Godzina emisji: 15.20

at

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 08:20
Piątkowe "Źródła" poświęciliśmy trwającemu w Zakopanem 51. Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich. W audycji relacja Patrycji Zisch z tego wydarzenia, oraz rozmowy z polskimi i zagranicznymi artystami: muzykami i twórcami ludowego rękodzieła prezentującymi swoją twórczość na Dolnej Równi Krupowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blues, country, americana - nowości muzyczne z Tonder Festival 2019

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 16:10
W audycji słuchaliśmy muzyki i wrażeń z minionego duńskiego festiwalu muzyki folkowej i tradycyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okupacyjne wspomnienia Heleny Napierały

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 10:30
W związku ze zbliżającą się 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej w audycji zaprezentowaliśmy wspomnienia prac przymusowych tego okresu i wyzwalania kraju przez wojska radzieckie - rozmawialiśmy z Heleną Napierałą, śpiewaczką z Suwalszczyzny.  
rozwiń zwiń