X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
muzyka ludowa

Piotr Kędziorek: muzyka ludowa ma wspólnotowy charakter

Tylko do niedzieli 24 października Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej przyjmują zgłoszenia do konkursu II Nasze Muzyczne Źródełko. - W różnych miejscach Polski jest naprawdę dużo muzykowania związanego właśnie z muzyką ludową - zachęca w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kędziorek, szef RCKL. Kto może wziąć udział w konkursie?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska MUZYKA Muzyczna Jedynka muzyka ludowa Piotr Kędziorek

Woda jest kobietą

„Nie starczy ust do wymówienia przelotnych imion Twoich, wodo” – W. Szymborska. W dniach 19-22 października już po raz siódmy odbędzie się Kongres Kultury Regionów. Tym razem za motto wydarzenia organizatorzy obrali hasło „Woda jest Kobietą”. Między innymi o analogii między żywiołami wody i kobiecości, roli kobiety w kulturze tradycyjnej dawniej i dziś opowiadali dyrektor Instytutu Europa Karpat – Małgorzata Broda oraz prof. Józef Kąś – językoznawca i dialektolog Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa

Wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o mazurkach, ale boimy się zapytać

Czym różni się mazurek od oberka? Dlaczego mazurki się śpiewa? Jak je wykonywać, by były dobre? Tym razem w audycji "Chopin na ludowo" rozbrzmiewały wyłącznie nagrania muzyków ludowych i folkowych, a także ich opowieści o różnych rodzajach mazurków. Adam Tarnowski, Piotr Bińkowski oraz Marian Lipiec z Domaniowa podzielili się wiedzą o tajnikach grania mazurków, zwracając uwagę, jak ważne w zrozumieniu ludowych melodii są śpiew i taniec.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna chopin Kuba Borysiak

Pożegnanie Krystyny Ciesielskiej

W niedzielnej audycji żegnaliśmy zmarłą 4.10 br. Krystynę Ciesielską, śpiewaczkę ludową z Brogowej na Radomszczyźnie. Urodziła się w 1945 roku w bardzo muzykalnej rodzinie.  Muzyka Mireckich znana była na całą okolicę. Jak sama Krystyna Ciesielska mówiła, przejęła talent po mamie i tacie, a w domu Mireckich nie brakowało okazji do wspólnego śpiewania.
Zobacz więcej na temat:  kultura ludowa folklor Kuba Borysiak Radomskie muzyka ludowa śpiew