X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
muzyka ludowa

Głosy, melodie i legendy muzyczne Afryki Zachodniej

Zachodnia Afryka to region który łączy w sobie niezwykłe bogactwo kultur. Zderzają się tu tradycje Tuaregów wędrujących po pustynnym regionie Sahelu, współczesnych griotów pochodzących z ludu Bambara czy Mandinka. To także artyści znani na całym świecie mieszkający w największych metropoliach świata, wciąż jednak nawiązujący do swoich korzeni.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna

Jesienne Mazurki za pasem!

Już w najbliższy weekend, na ekranach komputerów każdego zainteresowanego, odbędzie się jesienna edycja festiwalu Wszystkie Mazurki Świata! Tym razem festiwal kręci się "Wokół Rawy". Organizatorzy zadbali o moc atrakcji, którymi z łatwością będziemy mogli cieszyć się w domowych pieleszach. Jakie? Między innymi warsztaty muzyczne bazujące na dziedzictwie mikroregionu Mazowsza Rawskiego. Opowiedzieli o nich Ewa Grochowska i Maciej Filipczuk! 
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa Magdalena Tejchma muzyka ludowa muzyka tradycyjna

Historia głosem nieobecnych i zapomnianych

"Gdyby nawet Szela historyczny nie istniał, to, w interesie o cały świat świadomości klasowej wzbogaconej kultury polskiej, należałoby go wymyślić" - pisał w przedmowie do poematu "Słowo o Jakubie Szeli" Bruno Jasieński. Doświadczenia grup wcześniej nieobecnych w dominujących narracjach historycznych w Polsce, a dokładniej - studia nad pańszczyzną i życiem chłopów zainteresowały także Piotra Korczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor muzyka tradycyjna muzyka ludowa kultura ludowa Piotr Kędziorek

O wsi jesiennej i kulturze Krakowiaków Wschodnich

W dzisiejszym "Kiermaszu pod kogutkiem" przemierzyliśmy pół Polski, by dowiedzieć się o zwyczajach, towarzyszących długim jesiennym wieczorom. Swoimi historiami podzieliły się doskonałe śpiewaczki - Marianna Tkaczyk z Nieznamierowic i Janina Chmiel z Wólki Ratajskiej. Ponadto spotkaliśmy się ze śpiewakiem i propagatorem lokalnych tradycji - Krzysztofem Ryndakiem z Siedliszowic - który opowiedział o kulturze ludowej Krakowiaków Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Magdalena Tejchma

Broda w sieci. Katarzyna Broda-Firla o działaniach artystycznych w pandemii

Katarzyna Broda-Firla jest świeżo po zakończeniu projektu „Broda w sieci”, którego efekty możemy oglądać na Youtube fundacji im. Józefa Brody. Na cykl wideo składają się fascynujące opowieści Józefa Brody o budowaniu instrumentów, tradycjach Beskidu Śląskiego, miłości do otaczającej natury oraz nagrania muzyczne Katarzyny Brody z ojcem i Andrzejem Budzem – multiinstrumentalistą z Podhala.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa

“Śpiewnik wschodnio-mazowiecki” - publikacja Piotra Dorosza

"Domek mojej babci był pięknie usytuowany! Ganek wychodził na zachód, a widok z niego, niezakłócony drzewami czy budynkami, rozciągał się szeroko na pola i łąki. Co wieczór siadaliśmy na tym ganku i obserwowaliśmy zachody słońca. Babcia owijała mnie starą szalinówką, jeszcze po swojej mamie, żeby nie było mi zimno. I śpiewała mi wiejskie piosenki" - Piotr Dorosz
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa Magdalena Tejchma muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Dorosz