X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Białoruś

"To sztucznie stworzony szlak migracyjny ". Tesławski o sytuacji na granicy z Białorusią

- To jest część operacji nastawionej nie tylko na to, żeby wywierać presję na Unię Europejską i Polskę czy Litwę, ale także na to, żeby dostarczać twarde waluty, dewizy do białoruskiego budżetu - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Bartosz Tesławski, redaktor naczelny portalu nawschodzie.eu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś polityka Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański migracja kryzys migracyjny

"Mamy do czynienia z reżimem zbrodniczym". Wawrzyk o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

- Reżim nie patrzy na życie i zdrowie migrantów, reżim patrzy na realizację swoich niecnych celów - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do informacji o śmierci trzech osób na granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka migracja imigranci w Europie granica Białoruś MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk Stanisław Janecki

NASZ WYWIAD B. wiceszef MSZ Andrej Sannikau: Łukaszenka ma śmierć migrantów na sumieniu, potrzebny jest międzynarodowy trybunał

- Aleksander Łukaszenka nie dba o ludzkie życie - zabija Białorusinów i jest zdolny także do zabijania ludzi na granicy. To chciał zademonstrować społeczności międzynarodowej  – mówi portalowi PolskieRadio24.pl b. wiceszef MSZ Białorusi, dysydent i opozycjonista Andrej Sannikau, komentując śmierć trzech migrantów, których znaleziono w okolicach białoruskiej granicy.
Zobacz więcej na temat:  Rosja NASZ WYWIAD Władimir Putin UE wybory w Rosji Białoruś migracja

"Można było się tego spodziewać". Maciej Szopa o znalezieniu ciał przy granicy polsko-białoruskiej

- Jakkolwiek strasznie by to nie zabrzmiało, można było się spodziewać czegoś takiego. Trudno było zakładać, że ten atak na Polskę zakończy się tylko na tym, że wyśle się na naszą granicę grupę uchodźców. Szczególnie, że podobna sytuacja miała miejsce wcześniej na Litwie - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Szopa z portalu Defence24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś migracja

NASZ WYWIAD Grzegorz Kuczyński: Jerzy Targalski zawsze rozumiał, że Rosja stale próbuje wbijać klin między narody Trójmorza

- Bardzo ostro podchodził do koncepcji i pomysłów antyukraińskich, antylitewskich, antybiałoruskich. Widział, że za tym kryje się tak naprawdę rosyjska racja stanu, której celem jest dzielić kraje Trójmorza. Moskwa doskonale wie, że porozumienie między państwami i narodami regionu spowoduje ograniczenie jej wpływów – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich, pytany o to, czego dr Jerzy Targalski uczył swoich studentów. Jak opowiada, przekazywał im wiedzę o metodach dezinformacji Kremla, przede wszystkim jednak zachęcał ich do zgłębiania wiedzy o państwach Europy Środkowo-Wschodniej, z naciskiem na zdobywanie jej w językach danego kraju.
Zobacz więcej na temat:  premier Jerzy Targalski odeszli 2021 społeczeństwo Jerzy Targalski pseud. Józef Darski Trójmorze Rosja Ukraina Białoruś

"2,5 tys. dolarów za przerzut do Niemiec". Szef MSWiA podał nowe informacje ws. sytuacji na granicy

- Dwie osoby, które szły razem z obywatelem Iraku, zmarłym niedaleko granicy litewskiej już na naszym terenie, przekazały funkcjonariuszom polskiej policji, że za 2,5 tys. dolarów mieli zostać przerzuceni z Białorusi do Niemiec - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak dodał, osoby te informowały, że ich towarzysz w pewnym momencie zaczął się dziwnie zachowywać, podejrzewano m.in. zażycie przez niego narkotyków. Zarządzono szczegółową sekcję zwłok, także badania toksykologiczne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś granica Rosja Aleksander Łukaszenka Mariusz Kamiński MSWiA

Ruszyło śledztwo ws. śmierci trzech osób przy granicy z Białorusią. Podano prawdopodobną przyczynę zgonów

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, w jednym śledztwie będzie wyjaśniać okoliczności śmierci trzech osób, prawdopodobnie imigrantów, których zwłoki znaleziono w pasie przygranicznym na terenie województwa podlaskiego. Pierwsze informacje z sekcji zwłok wskazują, że najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.
Zobacz więcej na temat:  granica imigranci w Europie śmierć prokuratura Białoruś POLSKA sądownictwo

Jarosław Guzy o migrantach na granicy: są traktowani przez reżim Łukaszenki jako żywa broń

- Polska opozycja czasami bardzo nieodpowiedzialnie wpisuje się w propagandę Białorusi, ale UE twardo popiera politykę rządu polskiego w tej sprawie, nie ma ani słowa krytyki, jeśli chodzi o zachowanie polskich służb. To, co realizuje obecnie Polska, jest zbieżne z polityką UE - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, komentator ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wojsko Białoruś kryzys migracyjny Rosja Magdalena Złotnicka

Kamiński: Białoruś wprowadza ruch bezwizowy z Iranem i Pakistanem, lotnisko w Grodnie będzie międzynarodowe

- Struktury państwa białoruskiego są zaangażowane w proceder międzynarodowego handlu ludźmi - ocenił szef MSWiA Mariusz Kamiński. Białoruś wprowadziła ruch bezwizowy między innymi z Pakistanem, Iranem, Jordanią, Egiptem, RPA, a lotnisko w Grodnie będzie obsługiwać loty międzynarodowe - poinformował.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś granica Rosja Aleksander Łukaszenka Mariusz Kamiński MSWiA

"Masowa akcja wyreżyserowana w Mińsku i w Moskwie". Premier o sytuacji na granicy z Białorusią

- Na skutek hipotermii, wycieńczenia zmarły co najmniej trzy osoby, które przekroczyły polską granicę z Białorusią; staramy się pomagać wszystkim, którzy przekroczyli granicę, uratowaliśmy życie ośmiu osobom, które zostały uwięzione w rozlewiskach rzeki Supraśl - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Białoruś granica straż graniczna