X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Kędziorek

Wielki Post na Lubelszczyźnie i projekt "Senjawazabawa"

O tradycjach Wielkiego Postu na Lubelszczyźnie - zakazach, poszczeniu i jałmużnie - opowiadała prof. Mariola Tymochowicz z Instytutu Nauk o Kulturze UMCS w Lublinie. Mówiliśmy o wydarzeniu w Bemowskim Centrum Kultury w Warszawie. “Senjawazabawa” to koncert którego przewodnim motywem są kołysanki i pieśni dziecięce, jednak w niekoniecznie dziecięcych aranżacjach.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Kędziorek Wielki Post dzieci

Konkurs Muzyki Folkowej. Kędziorek: wielu artystów zyskuje grając na żywo

Po niemal dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, Radiowe Centrum Kultury Ludowej planuje kolejną odsłonę muzycznego konkursu, towarzyszącego Folkowemu Festiwalowi Polskiego Radia "Nowa Tradycja". - Chciałbym, żeby przyjechali do nas muzycy, którzy zakwalifikują się do finału Konkursu Muzyki Folkowej i żeby mogli spotkać się bezpośrednio przynajmniej z jurorami - mówi Piotr Kędziorek, szef RCKL.
Zobacz więcej na temat:  Nowa Tradycja Marcin Kusy Piotr Kędziorek Muzyczna Jedynka

Niebagatelny jubel. Warszawska Praga świętuje urodziny

10 lutego warszawska Praga obchodziła 373. urodziny. Praga rządzi się swoimi prawami, a na tle całej stolicy jest symbolem wyjątkowego charakteru. Praski folklor, klimat, kultura i tajemnice to źródło wielu fascynujących historii, wręcz inny świat. Z okazji urodzin dzielnicy Muzeum Warszawskiej Pragi zorganizowało szereg atrakcji, o których w "Poranku Dwójki" opowiedziała Anna Kraus, a praski przewodnik Jarosław Kaczorowski przybliżył nam niesamowity klimat tej części stolicy. Ponadto z okazji jubileuszu Muzeum Warszawskiej Pragi przygotowało program działań online.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa

Od rzeźby Matki Boskiej do parku etnograficznego. Pół wieku Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu!

Eksponatem muzealnym z numerem "1" jest rzeźba Matki Boskiej, od czasu jej inwentaryzacji minęło pół wieku! W ciągu tych pięćdziesięciu lat Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zmieniło swoją siedzibę, zgromadziło ogrom zabytków architektury, kultury materialnej i duchowej. W 2021 roku instytucja obchodzi 50-lecie istnienia. Z tej okazji rozmawialiśmy w "Poranku Dwójki" z Joanną Szewczykowską, kierownik promocji Muzeum.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa