X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Piotr Kędziorek

Druga odsłona konkursu Nasze Muzyczne Źródełko

Wspólne śpiewanie i granie piosenek, własnych czy ulubionego wykonawcy, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie talentów i ekspresji artystycznej dzieci. Dlatego Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom po raz drugi zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, skierowanym do wszystkich dzieci do 15. roku życia, muzykujących rodzin, zespołów amatorskich. Opowiada o nim Piotr Kędziorek.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Agnieszka Kunikowska Piotr Kędziorek

Piotr Kędziorek: muzyka ludowa ma wspólnotowy charakter

Tylko do niedzieli 24 października Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej przyjmują zgłoszenia do konkursu II Nasze Muzyczne Źródełko. - W różnych miejscach Polski jest naprawdę dużo muzykowania związanego właśnie z muzyką ludową - zachęca w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kędziorek, szef RCKL. Kto może wziąć udział w konkursie?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska MUZYKA Muzyczna Jedynka muzyka ludowa Piotr Kędziorek

Woda jest kobietą

„Nie starczy ust do wymówienia przelotnych imion Twoich, wodo” – W. Szymborska. W dniach 19-22 października już po raz siódmy odbędzie się Kongres Kultury Regionów. Tym razem za motto wydarzenia organizatorzy obrali hasło „Woda jest Kobietą”. Między innymi o analogii między żywiołami wody i kobiecości, roli kobiety w kulturze tradycyjnej dawniej i dziś opowiadali dyrektor Instytutu Europa Karpat – Małgorzata Broda oraz prof. Józef Kąś – językoznawca i dialektolog Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa

Muzyka Świata Warszawa 2021. Filozofia dzielenia się wg Milo Kurtisa

Różne tradycje, połączenie jazzu z muzyką korzeni, rocka z muzyką ludową. Do tego szczypta kontrowersji. Od najbliższego czwartku – 23 września – przez cztery dni po Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie odbywać się będzie Festiwal Muzyka Świata 2021. Wydarzenie z jednej strony nowe, z drugiej… o tym opowiadał organizator i pomysłodawca, Milo Kurtis.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa tradycja world music

Pamięci Polaków na Wschodzie

- Oczywiście jeździliśmy do Polaków na Kresach czy w Kazachstanie także po to, by zbierać pamiętane jeszcze przez nich pieśni ludowe – wspominał Piotr Kędziorek, który jako młody redaktor, świeżo po studiach etnologicznych, brał wówczas udział w wyprawie na wschód – Lecz, siłą rzeczy, ponieważ byliśmy tam pierwszymi polskimi dziennikarzami, bardzo chętnie dzielono się z nami swoimi wspomnieniami. Często wspomnieniami bardzo tragicznymi...
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Piotr Kędziorek ZSRR

"Waleczne z gór" Agata Puścikowska o cichych bohaterkach II wojny światowej

Odważne, zadziorne mieszkanki Podhala, Gorców i Beskidów, kobiety walczące w II wojnie światowej, dziś praktycznie zapomniane. Wspomnienia o nich odżywają w najnowszej książce Agaty Puścikowskiej. Na podstawie wspomnień lokalnej społeczności, wykorzystując archiwalne dokumenty, Puścikowska stworzyła portrety piętnastu kobiet. Książka „Waleczne z gór. Nieznane historie bohaterskich kobiet” miała premierę w ostatnią środę.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor Piotr Kędziorek muzyka ludowa kultura ludowa góralki feminizm