X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Big Book Festival. Paulina Wilk: literatura potrzebuje być konkurencyjna wobec innych sztuk

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 14:00
- Unikamy powtórzeń i stąd ten pomysł, żeby nasz festiwal wędrował przez miasto, pomagał je poznawać i przeżywać, żebyśmy czytali nie tylko książki, ale też przestrzeń i jakoś współżyli. Wciąż eksperymentujemy i staramy się nietypowymi formami spotkań nadążać za bardzo dynamicznie zmieniającą się kulturą - mówiła w Dwójce organizatorka Big Book Festival.
Audio
  • Paulina Wilk i Anna Król o Big Book Festival 2019 (Poranek Dwójki)

To warszawskie wydarzenie z udziałem artystów z różnych zakątków świata nie ma jednego adresu - książki są czytane w różnych przestrzeniach miasta: na dworcu, w fabryce, pałacu, hotelu, opuszczonej szkole i prywatnych mieszkaniach. W programie znaleźć można zarówno gwiazdorskie maratony czytania, sparingi literackie, prestiżowe okrągłe stoły pisarzy, tłumne rekordy czytania, jak i spektakle multimedialne czy wizyty domowe.

Siódma odsłona Big Book Festival rozpocznie się w najbliższy piątek (21.06) spektaklem "Czarne czy białe?". To opowieść o nienasyceniu współczesnego człowieka, o "życiu z Tindera", o tym, że ciągle chcemy lepiej, mocniej, więcej, co prowadzi nas jednak zwykle ku zatraceniu i autodestrukcji. Punktem wyjścia przedstawienia w reżyserii Anny Król jest "Faust" Goethego, ale odnosi się ono również do "tu i teraz", miksuje Biblię ze współczesną literaturą (np. ostatni Littel) i aktualnymi tekstami kultury.

Co kryje się za hasłem tegorocznego festiwalu - "Skok w bok"? Jacy goście zjadą do Warszawy? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Paulina Wilk (fundacja "Kultura nie boli"), Anna Król (reżyserka)

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Świetlicki: jak zatkam uszy, czuję się źle

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 14:36
- Jednak to, co świat mi oferuje, to główne dźwięki. Nie jestem człowiekiem, który myśli oczami, przede wszystkim oczami postrzega świat. Śliczne widoczki, ładne miejsca i dzieła sztuki nie robią na mnie aż takiego wrażenia, jak na przykład muzyka - mówił w Dwójce znany poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Orbitowski: napisałem "Kult", bo nikt tego nie zrobił

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 16:08
- Jako młody człowiek trafiłem do Oławy, na tamtejsze działki, gdzie opowiedziano mi o cudach, objawieniach, krwawiących hostiach. Wtedy nie myślałem nawet, że kiedyś będę o tym pisał. Gdy po latach ten temat mi się przypomniał, chciałem przeczytać o nim reportaż, ale niczego nie mogłem znaleźć. No to sam się za niego wziąłem - opowiadał w Dwójce pisarz.
rozwiń zwiń