X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Paweł Siwek

Eugeniusz Korin: sztuka, jeśli nie jest potrzebna, przestaje być sztuką

- Teatr prywatny to całkowite wzięcie odpowiedzialności na swoje barki. Z moim partnerem Michałem Żebrowskim odpowiadamy za wszystko: repertuar, dobór współpracowników i środki finansowe. To duża odpowiedzialność, ale też duża satysfakcja i świadomość, że po 10 latach ciągle jesteśmy potrzebni - mówił w "Poranku Dwójki" dyrektor artystyczny Teatru 6. Piętro.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek TEATR kryminał jubileusz premiera spektakl

Krzysztof Drażba: powrót Pomorza do Polski był wielkim sukcesem

- To dążenie łączyło ówczesne polskie elity. Zarówno Romana Dmowskiego działającego w Paryżu, jak i Józefa Piłsudskiego, który działał w kraju. Był to wielki sukces dyplomatyczny, że tak naprawdę bez jednego wystrzału to Pomorze do Polski wróciło - mówił w "Poranku Dwójki" naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  II RP II Rzeczpospolita Dwójka HISTORIA IPN Paweł Siwek

Otwarte archiwa "Warszawskiej Jesieni"

- Warszawską Jesień fotografujemy od 1956 roku i uzbierało się sporo zdjęć. Były gromadzone niezbyt profesjonalnie, więc postanowiliśmy zrobić z tym porządek - mówił Mieczysław Kominek, prezes Związku Kompozytorów Polskich o projekcie archiwizacji, digitalizacji i udostępniania zbiorów nagrań i zdjęć związanych z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień".
Zobacz więcej na temat:  Warszawska Jesień Mieczysław Kominek Paweł Siwek Dwójka

Przewodnicząca jury Konkursu Chopinowskiego: finaliści mogą nas zaskoczyć

- To, co z tego konkursu można wnioskować, to dobry poziom i przygotowanie. Pierwsza trójka, jak i pozostali finaliści, mogą nas zaskoczyć w kwietniu oraz w październiku - komentowała wyniki zakończonego właśnie Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, przewodnicząca jury.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Siwek Fryderyk Chopin Dwójka konkurs chopinowski Dwójka

Jakub Jakowicz: nasze utwory są pełnokrwiste

- Zawsze gramy utwory, na których nam bardzo zależy i siłą rzeczy są to bardzo mocne spotkania muzyczne. Na płycie "Grażyna Bacewicz - Sonaty skrzypcowe" mieliśmy do czynienia z utworami, które były dla nas nowe, zwłaszcza "V Sonata", która okazała się nadzwyczajna i spełniła nasze kameralne oczekiwania - mówił w Programie 2 Polskiego Radia skrzypek, który wraz z pianistą Bartoszem Bednarczykiem wydał płytę z utworami Grażyny Bacewicz.
Zobacz więcej na temat:  muzyka klasyczna MUZYKA Paweł Siwek

Melcher de Wind: matka mawiała, że Auschwitz siedzi z nami przy stole

- Nie było jednego konkretnego momentu, w którym poznałem treść zapisków ojca. Czasem jestem pytany, kiedy po raz pierwszy usłyszałem o Auschwitz. Prawda jest taka, że Auschwitz zawsze było z nami. Moja matka mawiała, że Auschwitz siedzi z nami przy stole kuchennym, jak dziadek, jak babcia. Od zawsze - mówi w Programie 2 Polskiego Radia syn Eddy'ego de Winda - autora wstrząsającej książki "Stacja końcowa Auschwitz", jedynej książki napisanej w obozie. 
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek Auschwitz II wojna światowa KSIĄŻKA KULTURA

Artur Szklener: rozważamy przesunięcie Konkursu Chopinowskiego

- Dla nas jako organizatorów pojawia się pytanie, czy w jakiś sposób sytuacja zdrowotna na świecie zaburzy organizację całego przedsięwzięcia. Staramy się planować wielotorowo, jednak istnieje możliwość, że chińscy aplikanci nie dojadą na przesłuchania w kwietniu - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek konkurs chopinowski koronawirus

Izabela Matuła: "Halka" to moje spełnione marzenie

- Ta opera Moniuszki była jednym z moich największych marzeń i długo przygotowywałam się do tej partii. Nie chciałam jej śpiewać za wcześnie, nie chciałam też, żeby była na granicy możliwości. Chciałam mieć techniczny zapas - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia sopranistka, wcielająca się w tytułową rolę w operze "Halka" w reżyserii Mariusza Trelińskiego.
Zobacz więcej na temat:  opera Stanisław Moniuszko Paweł Siwek Dwójka

"Zaczęło się od książki". Ojciec i syn o wystawie dla dzieci

- Pomysł na tę pracę dała mama Tymona, Karolina, a pierwszą inspiracją był Tymon, który zaczął czytać bardzo wcześniej, w wieku dwóch lat - opowiadał w "Poranku Dwójki" Zbigniew Rogalski, który wraz z synem Tymonem przygotowali jedną z prac wystawy "Co dwie sztuki to nie jedna" w warszawskiej Zachęcie. Jest to pierwsza wspólna wystawa artystów i ich dzieci przygotowana z myślą o innych dzieciach i rodzicach.
Zobacz więcej na temat:  dziecko Paweł Siwek Dwójka wystawa

Dokument o Elli Fitzgerald. Ogromna cena sukcesu na scenie

- Ten film ma wiele archiwalnych materiałów, które nie były wcześniej publikowane. Widzimy w nim nie tylko wielką artystkę, ale też człowieka. Kobietę rozdartą między sceną, którą kocha, a tęsknotą do rodziny, której nie ma - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia Agnieszka Holwek o filmie dokumentalnym, opowiadającym o życiu amerykańskiej wokalistki jazzowej.
Zobacz więcej na temat:  Ella Fitzgerald Paweł Siwek Jazz Dwójka

"Wielogłos o Monografiach FNP". Spotkania nie tylko dla naukowców

- Na spotkania, które nazwaliśmy "Wielogłos o Monografiach FNP" zapraszamy nie tylko specjalistów, którzy zajmują się różnymi tematami. Zależy nam na tym, żeby pokazać, że na podstawie książek naukowych można rozpocząć dyskusję ciekawą też dla humanistów i osób po prostu zwyczajnie ciekawych świata - mówiła dr Karolina Marcinkowska - szefowa i organizatorka tych spotkań.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA nauki humanistyczne Paweł Siwek Fundacja na rzecz Nauki Polskiej