X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
literatura

Katarzyna Puzyńska: z problemami możemy się mierzyć na kartach książki

- Kryminał to jest pewnego rodzaju baśń, gdzie mamy walkę dobra ze złem, a to zło na końcu przegrywa. I tego trochę w życiu potrzebujemy, bo dzieją się różne złe rzeczy w życiu społecznym i każdego z nas indywidualnie, a dzięki książkom przerabiamy to w głowie i bezpiecznie obserwujemy zza książki - mówiła w Dwójce polska pisarka i autorka serii kryminałów.
Zobacz więcej na temat:  literatura kryminał Dwójka Kinga Michalska KSIĄŻKA

Wojciech Charchalis: czytamy po to, żeby być gdzie indziej

- Jeżeli pojedziemy do Lizbony dziesięć razy, to w pewnym momencie nudzą nam się te mury. Ale gdy zaczniemy czytać książki i teksty osadzone w realiach tych murów, jesteśmy w stanie przeżyć znacznie więcej przygód niż te, które nas czekają w tak zwanej rzeczywistości – mówił w Dwójce tłumacz i znawca literatury hiszpańskiej i portugalskiej.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka literatura Kinga Michalska KSIĄŻKA

Sukces i klątwa. Roman Bratny w cieniu "Kolumbów"

Pozostawił po sobie ponad sto książek poetyckich i prozatorskich, kilkadziesiąt scenariuszy filmowych i dramatów, ale znany jest jako autor jednego dzieła: powieści "Kolumbowie. Rocznik 20". – Jestem zdominowany przez ten jeden konkretny utwór – przyznał w Polskim Radiu w 1970 roku.
Zobacz więcej na temat:  Roman Bratny Andrzej Mularczyk Tadeusz Gajcy Powstanie Warszawskie PZPR PRL historia Polski HISTORIA II wojna światowa Solidarność komunizm Armia Krajowa proza poezja literatura KSIĄŻKA książki

"Ziutek. Chłopiec od Parasola". Sylwetka Józefa Szczepańskiego

- Mówi się o nim od niewielu lat, gdyż nie zostało po nim zbyt wiele dokumentów, zdjęć i poezji, z kolei jego utwór "Czerwona Zaraza" spowodował natomiast, że po wojnie stał się postacią zakazaną - mówiła w Polskim Radiu Małgorzata Czerwińska-Buczek, autorka biografii poety z czasów Powstania Warszawskiego Józefa Szczepańskiego pt. "Ziutek. Chłopiec od Parasola".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Powstanie Warszawskie literatura II wojna światowa historia Polski

"Obalam wstrętne stereotypy dotyczące Polski". Ziemkiewicz o książce "Cham niezbuntowany"

- Książka jest poświęcona obalaniu wstrętnych stereotypów, które się buduje wokół Polski, między innymi stereotypu Polaka antysemity. Piszę też o tym, że w Polsce równouprawnienie kobiet dokonało się w 1918 roku, znacznie wcześniej niż w niektórych krajach Zachodu - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Rafał Ziemkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Rafał Ziemkiewicz literatura Jerzy Jachowicz