X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
religia

Wielkie serca, wielkie umysły: Ernest Bryll

Wielkie serca, które z troską patrzyły lub patrzą na świat i ludzi obdarowując ich swoją opowieścią, mądrością, ciepłym wsparciem. Do nich zaliczyć możemy Ernesta Brylla – poetę i  pisarza. Niesamowita historia życia, którą przeplatają wiersze. O Bogu i ludziach, poezji i twardym życiu opowiadać będzie poeta i przyjaciele twórcy.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

Patron mężczyzn, który przemawiał czynami. Dziś uroczystość św. Józefa

W Kościele katolickim przypada dziś liturgiczna uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny oraz patrona Kościoła powszechnego. - To postać przedziwna, postać, która na kartach Pisma Świętego nie wypowiada ani jednego słowa - podkreślił ksiądz Bogdan Bartołd.
Zobacz więcej na temat:  Kościół wiara Kościół katolicki Msza święta religia chrześcijaństwo katolicyzm Bogdan Bartołd POLSKA

"Potrzeba duchowej bliskości". Transmisja różańca przewodniczącego episkopatu

O ważnej roli bliskości duchowej mówił wczoraj podczas wieczornej modlitwy różańcowej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki. Transmisja modlitwy z kaplicy z domu Metropolity Poznańskiego przeprowadzana jest na Facebooku Archidiecezji Poznańskiej codziennie o 20:30.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo wiara religia Stanisław Gądecki Episkopat Polski Koronawirus w Polsce pandemia

Duchowość w czasie pandemii koronawirusa. Jak pogodzić bezpieczeństwo i sakramenty?

- Trzeba spojrzeć na ten dzisiejszy czas jako na moment, kiedy szukamy jakiegoś pojednania między dwoma wartościami. Z jednej strony mamy to wszystko, co jest związane z higieną i bezpieczeństwem. Drugą wartością jest to wszystko, co jest związane z życiem duchowym - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 religia Kościół chrześcijaństwo koronawirus Koronawirus w Polsce Mateusz Drozda aktualności katolickie wiara

Pandemia koronawirusa a praktyki religijne. Jak się modlić w czasach zarazy?

- Dla nas, Polaków, cenna jest obecność Pana Boga, zwłaszcza w trudnych momentach życia, odniesienie się do Niego. Ale jednocześnie wszyscy zostali wezwani do tego, żeby dobrze rozeznać. To znaczy jeśli ktoś ma jakiekolwiek przejawy kataropodobne, kaszel i tak dalej, nawet przeziębieniowe - niech nie idzie [do kościoła] z miłości bliźniego - mówił w Polskim Radiu 24 teolog ks. prof. Robert Skrzypczak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches religia chrześcijaństwo Kościół Koronawirus w Polsce koronawirus