X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Literacka Norwegia. Spotkanie z Larsem S. Christensenem

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 23:00
Gościem audycji będzie norweski poeta, prozaik i scenarzysta Lars Saabye Christensen, jeden z najlepszych pisarzy skandynawskich.
Półbrat to książka uznawana za najważniejszą w dorobku Larsa Saabye Christensena. Z  kolei wcześniejsza jego powieść Beatles stała się największym, jak do tej pory, sukcesem wydawniczym w całej Norwegii
"Półbrat" to książka uznawana za najważniejszą w dorobku Larsa Saabye Christensena. Z kolei wcześniejsza jego powieść "Beatles" stała się największym, jak do tej pory, sukcesem wydawniczym w całej NorwegiiFoto: PAP/Drew Farrell

Christensen jest laureatem m.in. Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej i Orderu Świetego Olafa za zasługi dla literatury norweskiej. W Polsce popularność zdobyła jego licząca ponad dziewięćset stron powieść "Półbrat" - mroczna saga z tajmnicą rodzinną w tle, o której napisano: "To powieść nasycona historią Europy, a zarazem troskami i problemami naszych czasów".

Niedawno ukazała się inna powieść Christensena "Odpływ" - historia dorastania pewnego chłopca, który pragnie zostać pisarzem. W audycji fragmenty obu powieści przeczyta Andrzej Mastalerz. Lars Sabye Christensen przyjechał do Warszawy na Big Book Festival.

***

Na "Kwadrans bez muzyki" w poniedziałek (22.06) w godz. 15.00-15.15 zaprasza Dorota Gacek.

mg/jp

Czytaj także

Sny Słowackiego wyprzedziły teorie Junga

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2015 11:10
- Wieszcz wierzył, że w dzieciństwie śnimy sen, który determinuje całe nasze życie. Podobną koncepcję przedstawił sto lat później Carl Gustav Jung - mówił Wojciech Owczarski, autor "Sennika polskiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kąkolewski spisywał historie, które stworzyło życie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 11:00
Mówił o sobie, że "szuka postaci literackich istniejących gdzieś naprawdę". W audycji wspominaliśmy tego wielkiego reportażystę, który zmarł 24 maja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Odojewski – polski Marcel Proust

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 14:00
W audycji "Spotkania po zmroku" rozmawiamy o twórczości Włodzimierza Odojewskiego, człowieka, którego proza jest "jak potok" - harmonijna, poetycka, muzyczna.
rozwiń zwiń