X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
jubileusz

Ruszyły przygotowania do Roku Jubileuszowego 2025. Rzym i Watykan ściśle współpracują

Spotkanie burmistrza Rzymu i przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Krzewienia Nowej Ewangelizacji rozpoczęło przygotowania do Roku Jubileuszowego w Kościele w 2025 roku. Władze wiecznego miasta i Stolicy Apostolskiej chcą w tej sprawie ściśle współpracować, podobnie jak w przygotowywaniu poprzednich tego typu wydarzeń.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym Watykan jubileusz

Andrzej Sikorowski o swym jubileuszu: śpiewam, bo lubię to robić

Artysta przyznaje, że Kraków jest miastem, w którym ceni się i chętnie obchodzi jubileusze. A pod tym względem on nie jest krakowski. - Uważam, że jubileusz to powód do refleksji, ale nie ma się czym specjalnie chwalić - mówi Andrzej Sikorowski, nawiązując do albumu "Sikorowski 50 lat śpiewania". Zapewnia, że śpiewanie wciąż sprawia mu radość.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Sikorowski jubileusz koncert MUZYKA Zbigniew Zegler

Marcin Gmys: Polskie Radio Chopin przez cztery lata bardzo się zmieniło

- Pierwotnie byliśmy anteną wyłącznie powtórkową, prezentującą audycje przede wszystkim z Dwójki i Jedynki, a także archiwum Polskiego Radia. Stopniowo pojawiało się więcej premier, obecnie to całkowicie inny format. Mam nadzieję, że obecnie ta oferta jest bardziej interesująca - mówił na antenie Dwójki Marcin Gmys, dyrektor, redaktor naczelny Polskiego Radia Chopin.
Zobacz więcej na temat:  jubileusz Marcin Gmys Paweł Siwek MUZYKA

Andrzej Boreyko: 120 lat to bardzo dobry wiek dla orkiestry symfonicznej

- Mało jest na świecie orkiestr, które są starsze. Większość tych znanych zespołów nie ma aż tak głębokiej historii. Na przykład Filharmonia Petersburska, słynna orkiestra Mrawińskiego, w tym samym sezonie świętuje dopiero swoje stulecie - mówił w radiowej Dwójce Andrzej Boreyko, dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej, obchodzącej jubileusz 120-lecia.
Zobacz więcej na temat:  filharmonia narodowa Jakub Kukla Andrzej Boreyko jubileusz Dwójka MUZYKA

1. urodziny Polskiego Radia Kierowców. Lichocka: wielkie gratulacje za to, co w ten rok osiągnęliście

- Polskie Radio pod rządami pani prezes Agnieszki Kamińskiej pokazuje, że ta misja mediów publicznych zapisana w ustawach jest realizowana w sposób wzorcowy - powiedziała w sobotę podczas obchodów pierwszej rocznicy nadawania Polskiego Radia Kierowców, posłanka PiS, reprezentująca Rade Mediów Narodowych Joanna Lichocka. - To wielka rzecz, że w tak krótkim czasie udało się zrobić tak profesjonalną antenę słuchaną przez kierowców w Polsce - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio Kierowców Joanna Lichocka Rada Mediów Narodowych jubileusz rocznica

80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego. "Był twórcą kina, które nie mówiło wprost"

- To filmy troszeczkę z innej epoki. Kieślowski jest bardziej znany w środowiskach, które się znają na kinie. Tych, którzy mają zapotrzebowanie na kino ambitne, na kino, które coś mówi, na kino symboliczne, metafizyczne - mówił w Polskim Radiu 24 o. Marek Kotyński, filmoznawca, UKSW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Krzysztof Kieślowski rocznica jubileusz KULTURA FILM

"Żebyśmy grali do tej setki". Marcin Kusy o 50-leciu "Lata z Radiem"

- "Lato z Radiem", ta legendarna audycja, która powstała w 1971 roku nieprzerwanie działa aż do dzisiaj i cały czas ma szerokie, bardzo wierne grono słuchaczy. Cały czas prezentuje mimo zmieniających się gatunków, tego, co dzieje się wokół nas, cały czas jest dla państwa atrakcyjna, no to, to jest tylko radość - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kusy, dyrektor, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA Polskie Radio 24 Lato z Radiem 2021 jubileusz Marcin Kusy

Premier o CBA: jego powstanie było kluczem do naprawy III RP

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że utworzenie, ciągły rozwój i profesjonalizacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego były kluczem do naprawy III Rzeczypospolitej. Szef rządu, wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą, uczestniczył w uroczystości z okazji 15-lecia powołania CBA.
Zobacz więcej na temat:  Centralne Biuro Antykorupcyjne korupcja III RP premier Mateusz Morawiecki jubileusz POLSKA służby i bezpieczeństwo