X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Konieczny: partia Wotana w "Walkirii" to dzieło mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 17:45
- Marzyłem o przyjeździe do Bayreuth od wielu lat, to się nie udawało z powodu innych planów w tym czasie. Moją ojczyzną artystyczną jest zdecydowanie Opera Wiedeńska - mówił na antenie Dwójki śpiewak operowy Tomasz Konieczny.
Tomasz Konieczny
Tomasz KoniecznyFoto: PR2

11. NDI Sopot Classic.jpg
11. NDI SOPOT CLASSIC pod patronatem radiowej Dwójki

Już 29 lipca wybitny śpiewak operowy o międzynarodowej sławie - Tomasz Konieczny - zaśpiewa w "Walkirii" Richarda Wagnera na festiwalu w Bayreuth. Artysta niemal w ostatniej chwili dołączył do obsady opery. 

Tomasz Konieczny przyznał, że każdy występ, który wcześniej nie był przewidziany, wiąże się z jakimś stresem. - Partia Wotana w "Walkirii" jest jedną z tych, które śpiewałem najczęściej w moim życiu, zawsze jestem przygotowany do jej wykonania, w tym sezonie będę ją śpiewał w Kopenhadze i w innych miejscach. Nie wymagało to zatem ode mnie jakiegoś specjalnego przygotowania. To wielka radość, każdy śpiewak, który para się Wagnerem, marzy o tym, żeby zaśpiewać właśnie w tym miejscu, w Bayreuth, w tej Mekce Wagnerowskiej - podkreślił.

Posłuchaj
12:20 2021_07_28 16_35_14_PR2_Wybieram_Dwojke.mp3 Tomasz Konieczny: partia Wotana w "Walkirii" to dzieło mojego życia (Wybieram Dwójkę)

 

Tegoroczne wykonanie "Walkirii" będzie specyficzne ze względu na sytuację pandemiczną. - Określono je jako półkoncertowe, czyli zaśpiewamy ten utwór wstając z krzeseł i na nich siadając. W tle przewidziano instalację z malowanego na żywo w trakcie spektaklu obrazu. Przyjechałem do Bayreuth w niedzielę i miałem tylko dwie próby muzyczne, to będzie wykonanie koncertowe z pewnym wydarzeniem w tle. Pobyt tutaj traktuję jako zadanie do wykonania, podnoszące mój prestiż - mówił gość Dwójki.

Jak zapowiedział Tomasz Konieczny, pojawił się pomysł reaktywacji przedwojennego festiwalu operowego w Sopocie. - Będziemy się starali to zrealizować w 2022 roku pod nazwą "Baltic Opera Festival", przy ogromnym wsparciu państwowym, ale także sponsorów. Idea wzięła się z tego, że ja Wagnera kocham czystą miłością, otwartym sercem - przyznał.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadził: Jakub Kukla

Gość: Tomasz Konieczny (śpiewak operowy, bas-baryton)

Data emisji: 28.07.2021

Godzina emisji: 16.35

mo

Czytaj także

Pavarotti, Domingo, Carreras. Koncert trzech tenorów

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 19:00
"Koncerty à la carte" to wakacyjna seria złożona z największych wydarzeń muzycznych minionych dziesięcioleci – koncertów legendarnych gwiazd w historycznych momentach. Rozpoczęliśmy od znakomitego spotkania Trzech Tenorów w rzymskich Termach Karakalli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leontyne Price. Niepowtarzalny sopran

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 19:02
W audycji usłyszeliśmy dwa koncerty z udziałem jednej z pierwszych afroamerykańskich śpiewaczek, które pokochał cały operowy świat. Leontyne Price tylko w Metropolitan Opera zagrała przeszło dwieście razy.
rozwiń zwiń