X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tadeusz Rolke: te zdjęcia są dziełem mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 09:00
- Ten cykl fotografii jest nieskończony. Będę go robić tak długo, jak długo będę w stanie trzymać aparat fotograficzny - podkreślał znakomity artysta, opowiadając o jednym z tematów swojej twórczości.
Audio
  • Tadeusz Rolke: te zdjęcia są dziełem mojego życia (Poranek Dwójki)

A rzecz dotyczy fotografii, które dokumentują ślady żydowskiej przeszłości. - To jest tak zwana straż pamięci - przywoływał Tadeusz Rolke określenie, którym opatrzył niegdyś jego fotografie prof. Feliks Tych. - To brzmi patetycznie, ale nie unikajmy takich zwrotów, jeśli one są niezastąpione. Ten cykl jest dziełem mojego życia, a poświęcony został niesłychanemu wydarzeniu, które się stało w XX wieku.

Tadeusz Rolke opowiadał w Dwójce o swoich dwóch sopockich wystawach (w tym o tej, która uświetni festiwal "W ramach Sopotu", 8-10.09), o swojej pasji fotografowaniu artystów, o "fotograficznym eseju". Nie zabrakło również wspomnień najdawniejszych, związanych z pierwszym kontaktem ze sztuką fotografii. - Pewnie jeszcze nie umiałem czytać, a już bardzo lubiłem oglądać gazetę, chyba to był "Kurier Warszawski"…

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Tadeusz Rolke

Data emisji: 5.09.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Prusinowski. Chochoł multiinstrumentalista

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2017 13:00
– To wyzwanie, ale także niezwykła postać, niezwykły obraz i niezwykłe słowa – mówił muzyk, który podczas Narodowego Czytania "Wesela" Wyspiańskiego w Ogrodzie Saskim wcielił się w postać Chochoła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

José Maria Florêncio odkrywa małą polską Japonię

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 17:50
– To miejsce, które trudno dostrzec na mapie Polski – mówił dyrygent, altowiolista i kompozytor o Starej Wsi w sercu malowniczego Przedborskiego Parku Krajobrazowego.
rozwiń zwiń