X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
fotografia

"W fotografii nie ma reguł". Bogdan Dziworski o swojej relacji z aparatem

- To jest słodka tajemnica fotografii, że nie wiadomo, w jakim momencie coś zrobimy, nie wiadomo, czy to wyjdzie. Czasami jesteśmy załamani, a czasami w tym załamaniu powstają jakieś fantastyczne sprawy. Każdy fotografik kieruje się swoim sercem i wyczuciem - mówił w audycji "Głębia ostrości" na antenie Polskiego Radia 24 wybitny fotograf, operator, reżyser i scenarzysta filmowy Bogdan Dziworski.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA fotografia fotograf aparat zdjęcia społeczeństwo Polskie Radio 24

"Była czarodziejką". Hanna Bakuła o Agnieszce Osieckiej

– Uważam, że to nie jest prawda, że kto się czubi ten się lubi. Gdy ludzie są do siebie podobni i się lubią, to jest raj na ziemi, a innej prawdy nie ma. Pisywałyśmy do siebie nawet siedząc obok siebie – wspominała Agnieszkę Osiecką Hanna Bakuła, malarka i pisarka, która, jako wieloletnia przyjaciółka poetki, pojawi się w roli gościa specjalnego sobotniego koncertu "Agnieszka Osiecka – Życia Rysy".
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka Trójka Koncerty w Trójce piosenka Marta Piasecka Hanna Bakuła KULTURA fotografia poezja

Białystok Interphoto 2021. Połączenie fotografii Anny Ready z powieścią Sophie Gaudier-Brzeskiej

- Zdjęcia powstały na podstawie jedynej powieści, która znajduje się w archiwach Wielkiej Brytanii, i która napisana jest w języku polskim. Powieść zatytułowana jest "Histeryczki". Tym tytułem łączę mój projekt fotograficzny razem z tekstem Sophie Gaudier-Brzeskiej - powiedziała w audycji "Głębia Ostrości" na antenie Polskiego Radia 24 Anna Ready, fotograf.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA fotografia zdjęcia fotograf wystawa Polskie Radio 24 społeczeństwo

Muzeum na literę "n". Gdański NOMUS przed wielkim otwarciem

Przez pół wieku znajdowała się tu szkoła zawodowa kształcąca przyszłych stoczniowców. W latach 90. - po upadku stoczni - był tu pustostan, potem siedziba Instytutu Sztuki Wyspa. W październiku w budynku otwiera się NOMUS – nowe miejsce na mapie sztuki współczesnej w Polsce i zarazem nowy dział Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA SZTUKA malarstwo fotografia rzeźba muzeum Gdańsk Kasia Dydo

Mariusz Śmiejek: opowiadam historie, których jestem częścią

Fotografował życie codzienne i konflikty w Irlandii Północnej, a od 2017 roku pracuje nad historiami uchodźców i migrantów z Afryki Zachodniej. - Przede wszystkim nie czuję się fotografem. To, że moje prace pojawiają się w takiej formie jest efektem wrażliwości wizualnej. Materiał bierze się z tego, że są to sprawy bardzo ważne. Nie chcę opowiadać historii, których nie staję się częścią. Do końca nie czuję się też upoważniony, żeby mówić językiem ludzi, których fotografuję - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Śmiejek.
Zobacz więcej na temat:  fotografia foto zdjęcia KULTURA

"Eugeniusz Lokajski pokazał w czasie powstania, że ma żyłkę fotoreporterską"

- Robiąc zdjęcia, był jednym z nich. Widać, że powstańcy prawie nie zwracają na niego uwagi, gdy wchodzi z aparatem w sam środek akcji. Eugeniusz Lokajski był także sprawnym portrecistą oraz, jak się okazało w Powstaniu Warszawskim, osobą, która miała żyłkę fotoreporterską - mówiła Joanna Jastrzębska z Muzeum Powstania Warszawskiego. 25 września minęła 77. rocznica śmierci bohatera audycji.
Zobacz więcej na temat:  Powstanie Warszawskie Dwójka Michał Nowak Muzeum Powstania Warszawskiego fotografia KULTURA

Grzegorz Jarmocewicz o Festiwalu Białystok Interphoto 2021

- Białystok Interphoto od samego początku istnienia stawia na wielokulturowość. Jest on swego rodzaju pomostem pomiędzy tym, co jest na Wschodzie, a tym, co jest na Zachodzie. W pewnym sensie jest to wymiana myśli, ale z drugiej strony tutaj szukamy zawsze elementów wspólnych - powiedział w audycji "Głębia ostrości" Grzegorz Jarmocewicz, fotograf.
Zobacz więcej na temat:  regiony podlaskie Białystok KULTURA fotografia wystawa zdjęcia Polskie Radio 24

Gratka dla fanów fotografii. Przed nami Białystok Interphoto 2021

Tematem festiwalu jest "Dychotomia. Wschód i Zachód". - Sięgamy po te elementy, które definiowane są przez człowieka różnymi pojęciami, bardzo często przeciwstawnymi. Czyli dualizmy występujące wszędzie na całym świecie - mówi dyrektor festiwalu Grzegorz Jarmocewicz. - Tak jak wspomniane wschód i zachód, północ i południe, mamy przypływy i odpływy, noc i dzień. Świat jest oparty na definicjach dualistycznych, a refleksję nad tym zagadnieniem wyrażają artyści tegorocznego festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka fotografia fotograf Kasia Dydo Katarzyna Dydo