X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Historia

Andrzej Bobkowski - "chuligan wolności"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 06:00
Antykomunizm Bobkowskiego był radykalny i żarliwy. Pisarz ostro krytykował ślepo lewicujących intelektualistów. Nie zgadzał się na kontakty z tymi, którzy aprobują narzucony Polsce ustrój. Obawiał się nieuchronnej, jego zdaniem, sowietyzacji całej Europy.
Andrzej Bobkowski
Andrzej BobkowskiFoto: dzięki uprzejmości Małgorzaty Czerwińskiej

26 czerwca 1961 roku zmarł w Gwatemali Andrzej Bobkowski.

Zobacz serwis specjalny>>

Przypominamy w nim sylwetkę pisarza, autora "Szkiców piórkiem" i modelarza. Przedstawiamy jego biografię oraz twórczość, najważniejsze dla niego postaci i miejsca, jego wciąż aktualne refleksje. Kilkadziesiąt radiowych nagrań składa się na szczególny - oparty o porządek alfabetyczny - portret.

Zachęcamy do wędrówki po tym dźwiękowym alfabecie, wzbogaconym o fotografie i teksty oraz o jedyny ocalały wywiad, którego Bobkowski udzielił Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Serwis odsłania nam niezwykłe oblicze jednego z najciekawszych twórców polskiej emigracji. Człowieka, który, jak nikt, ukochał wolność i ukochał życie.

Czytaj także

"Chuligan wolności" ma swoją wirtualną wystawę

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 15:26
Andrzej Bobkowski - to postać niebanalna w historii polskiej kultury. W minioną niedzielę przypadło 100-lecie jego urodzin. I z tej okazji można wirtualnie zwiedzać na platformie Google Cultural Institute poświęconą mu ekspozycję "Rider on the Storm".
rozwiń zwiń