X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojciech Bonowicz: mój "Dziennik" skłania do pogodnej uważności

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 19:49
- Jest wiele wspaniałych książek, po przeczytaniu których miałem ochotę położyć się i umrzeć. Zależało mi, by po przeczytaniu mojej książki chciało się dalej żyć - mówił Wojciech Bonowicz o swoim "Dzienniku końca świata".
Audio
  • Wojciech Bonowicz o swoim "Dzienniku końca świata" (Wybieram Dwójkę)
Okładka ksiązki Wojciecha Bonowicza Dziennik końca świata
Okładka ksiązki Wojciecha Bonowicza "Dziennik końca świata"Foto: mat. prom.

- Pomyślałem, że muszę napisać taką książkę, po której mnie samemu, mimo że dotyka ona również trudnych i smutnych spraw, chciało się następnego dnia wstać i wejść między ludzi. Jeszcze raz z nadzieją, ze uda mi się to międzyludzkie ożywić - przyznał w Dwójce Wojciech Bonowicz.

W jakim sensie ta książka "skłania do pogodnej uważności"? Dlaczego tak ważne jest, by dzieci chodziły czasem bosą stopą po ziemi? Kiedy nastąpi tytułowy "koniec świata" i jakie są "punkty ratunku"? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

ProwadziłaDorota Gacek

Gość: Wojciech Bonowicz (poeta, publicysta)

Data emisji: 18.06.2019 

Godzina emissji: 17.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Jarniewicz: impulsy kontrkultury nie przebrzmiały

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 15:15
- To poszukiwanie utopii, ten idealizm, ta wizyjność całego pokolenia lat 60., przez wielu zdyskredytowana czy wręcz ośmieszona, ona z nami ciągle jest - mówił w Dwójce autor książki "Bunt wizjonerów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gyula Krudy. Pisarz brzmiący niczym melancholijna wiolonczela

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 23:00
- Krudy był mistrzem atmosfery i nastroju. Porównania w jego prozie funkcjonują nie tylko jako małe obrazki, ale wręcz zaczątki nowych historii - tak o węgierskim prozaiku mówiła w Dwójce tłumaczka Teresa Worowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agi Miszol. Spotkanie z laureatką nagrody im. Herberta

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 19:07
- Jako poetka mieszkająca w Izraelu nie mogę milczeć w obliczu niekiedy dramatycznych wydarzeń. Rzeczywistość przenika do moich wierszy nawet, jeśli chcę się przed nią chronić. Z drugiej zaś strony nie chce się o takich wydarzeniach politycznych czy wojennych pisać - mówiła w Dwójce  jedna z najciekawszych izraelskich poetek i pisarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Hłasko. Proza sięgająca po fundamentalne doświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 16:02
- Proza Hłaski się obroniła, nie uległa przedawnieniu. Budował tkankę literacką na własnej biografii, ale nie przenosił jej dosłownie. Pisał o swoich czasach, o ludziach, wykorzystując swoje osobiste doświadczenia. Ale głębasza warstwa jego prozy sięga do rzeczy ostatecznych, tak jak śmierć, miłość, wiara a nawet Bóg – mówiła w Dwójce Monika Malessa-Drohomirecka.
rozwiń zwiń