X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Węgry

"Zwycięstwo Polski i Węgier". Dziennik "Washington Post" o szczycie w Brukseli

Amerykański dziennik "Washington Post" w relacji ze szczytu UE w Brukseli pisze o "zwycięstwie Węgier i Polski". Wskazuje, że w ostatecznym projekcie wycofano zapisy, które wiązały dostęp do funduszy z kwestiami praworządności. Był to jeden z punktów, na których najbardziej zależało obu krajom.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Węgry Bruksela budżet ue USA Washington Post media Mateusz Morawiecki

Jest porozumienie ws. pakietu finansowego dla Unii Europejskiej

Przywódcy 27 krajów Wspólnoty osiągnęli porozumienie piątego dnia negocjacji na szczycie w Brukseli. Uzgodniono zarówno budżet Unii Europejskiej na najbliższych siedem lat, jak i fundusz odbudowy po pandemii wywołanej koronawirusem. 125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek - na takie kwoty dla Polski przekładają się ustalenia unijnego szczytu.
Zobacz więcej na temat:  Europa Unia Europejska Węgry budżet UE 2021-2027

"Broń atomowa wymierzona w Polskę i Węgry". Ziobro o wiązaniu funduszy UE z praworządnością

- Zgadzając się na wiązanie funduszy europejskich z praworządnością, oddajemy KE gigantyczną władzę. Można powiedzieć, że to broń atomowa wymierzona w takie niepokorne państwa jak Polska czy Węgry - mówi "Naszemu Dziennikowi" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości budżet UE 2021-2027 budżet ue Europa Komisja Europejska Węgry infografika ŚWIAT

Węgierskie weto storpeduje przyjęcie planu budżetu UE? Ćosić: to nie są czcze pogróżki

- Przyjęcie planu unijnego budżetu to jeden z priorytetów niemieckiej prezydencji w Unii Europejskiej. Jeżeli będzie to powiązane z uzależnieniem unijnych funduszy od oceny praworządności, może to pokrzyżować Viktor Orban, który zagroził wetem - powiedziała Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska budżet unijny Antoni Opaliński Bruksela Węgry Viktor Orban Angela Merkel Niemcy