X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Węgry

Ekspert o walce Włoch z koronawirusem: realia dopiero teraz dochodzą do świadomości Włochów

Wydaje się, że Chińczycy opanowali epidemię koronawirusa, bo już nie zgłaszane są tam przypadki nowych zachorowań. We Włoszech konieczne było wprowadzenie drakońskich kar za łamanie obowiązku kwarantanny. Ulice włoskich miast patrolują policjanci wspierani przez wojsko i wyłapują tych, którzy zdecydowali się wyjść z domu. Dziennie umiera ponad 400 osób.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Włochy Iran Węgry Michał Strzałkowski

Koronawirus rozprzestrzenia się w Europie. Wzrasta liczba zakażeń, pierwsze przypadki na Węgrzech

Zwiększa się liczba zakażeń spowodowanych przez koronawirusa w europejskich krajach. W ciągu ostatniej doby we Francji wykryto ponad 70 nowych przypadków, w Wielkiej Brytanii - 34, a w Holandii - 15. Z kolei na Węgrzech odnotowano dwa pierwsze zakażenia Covid-19. W Niemczech rząd przedstawił plan działania ws. koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa koronawirus Niemcy Francja Holandia Wielka Brytania Węgry Białoruś wirus wirusy choroby zakaźne

Ekspert: kryzys migracyjny w narracji węgierskiego rządu trwa nieprzerwanie

130 tysięcy migrantów już przekroczyło granicę turecko-grecką i trzeba ich zatrzymać jak najdalej na południe – oświadczył w środę (4.03) premier Węgier Viktor Orban na konferencji prasowej po nadzwyczajnym spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej V4 w Pradze. Jak obecnie wygląda polityka migracyjna Węgier? 
Zobacz więcej na temat:  migracja uchodźcy Turcja Izrael Piotr Pogorzelski Komisja Europejska Węgry Viktor Orban USA ŚWIAT imigranci w Europie

Polska i Węgry przed TSUE. Powodem przepisy o pracownikach delegowanych

W unijnym Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu dziś rozprawa (początek po 9.00) w sprawie skargi Polski i Węgier na przepisy zaostrzające delegowanie pracowników. Przedstawiciele władz z Warszawy i Budapesztu zaprezentują argumenty przed Wielką Izbą Trybunału. Orzeczenia należy się spodziewać za kilka miesięcy.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE UE Unia Europejska ŚWIAT Europa POLSKA Węgry pracownik pracownicy

Polsko-węgierska recepta na szczęście

Jaka jest recepta na spełnione życie? W "Czasie pogody" rozmawialiśmy z braćmi Barkanyi, którzy nie tylko mają polskie korzenie i są absolwentami polskich uczelni, ale także mają żony Polki. Jaka jest ich recepta na szczęście, pogodę ducha w każdym wieku i aktywność wbrew metryce? Czy to tylko zasługa leczniczych wód kurortu? A może... właśnie polskich żon?
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski Węgry senior Małgorzata Raducha

Współpraca wojsk specjalnych Polski i Węgier. Ministrowie obrony podpisali umowę

- Polska i Węgry zawsze mogły na siebie liczyć, a dzięki obecnej współpracy w NATO i UE mogą czuć się bezpiecznie - powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak po spotkaniu ze swoim węgierskim odpowiednikiem Tiborem Benkő. Szef MON poinformował o podpisaniu dwustronnej umowy o współpracy wojsk specjalnych. Ministrowie odwiedzili Skierniewice, dokąd w 1920 r. docierały transporty amunicji z Węgier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Węgry MON wojsko Mariusz Błaszczak Skierniewice