Big Book Festival wraca do początku

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 21:00
W "Wybieram Dwójkę" zapowiedzieliśmy największy międzynarodowy festiwal książki w Warszawie. Big Book Festival (23-25 czerwca) odbywa się w tym roku pod hasłem "powrót do początku/back to beginning".
Audio
  • Big Book Festival wraca do początku (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa o Copernicus Festival 2017 (Wybieram Dwójkę)
  • Marek Mikos dyrektorem Narodowego Starego Teatru w Krakowie (Wybieram Dwójkę)
  • Zośka Papużanka o tomie "Świat dla ciebie zrobiłam" (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa o festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie (Wybieram Dwójkę)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Unuchko Veronika/Shutterstock.com

W czasie trzech festiwalowych dni odbędzie się ponad 50 wydarzeń, w tym wiele spotkań, happeningów, spektakli. 23 maja zostanie ogłoszony program festiwalu, o którym w Dwójce opowiadała współtwórczyni wydarzenia Paulina Wilk.

W audycji zajrzeliśmy też na Copernicus Festival 2017 (23-28 maja), w którego programie wykłady, dyskusje, spotkania i koncerty mające na celu ukazanie związków między ludzką emocjonalnością i tworzoną przez człowieka kulturą.

Ponadto zdaliśmy relację ze spotkania, podczas którego minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński powołał na stanowisko dyrektora Narodowego Starego Teatru w Krakowie krytyka teatralnego Marka Mikosa. Zastępcą dyrektora ds. artystycznych został Michał Gieleta.

Rozmawialiśmy także z Zośką Papużanką o jej najnowszej książce "Świat dla ciebie zrobiłam" i opowiedzieliśmy o rozpoczętym właśnie festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Justyna Piernik

Data emisji: 23.05.2017

Godzina emisji: 16.00-19.00

jp/kd/mc

Czytaj także

Szukamy przyczyn tycia książek

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 16:28
Według amerykańskich badań książki stały się w ostatnim piętnastoleciu grubsze o ok. 25%. Skąd ten pociąg do pisania grubych tomów? O tym rozmawialiśmy w audycji "Strefa literatury".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spisz zaplątany w narody. Przewodnik Ludwiki Włodek

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 12:00
- Spisz jest wyjątkowy, bo to jedyna część Polski, która przez wieleset lat należała do Węgier. Tam obowiązywało inne prawo i zwyczaje, żyli ludzie o innej tożsamości - mówiła w Dwójce autorka książki "Cztery sztandary, jeden adres. Historie ze Spisza".
rozwiń zwiń