X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tadeusz Rolke: Warszawa nigdy nie była pięknym miastem

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 15:30
- Kiedyś Warszawa, zanim została zniszczona, miała ładne miejsca i w tej chwili też ma ładne miejsca, ale ani wtedy, ani dzisiaj nie była pięknym miastem. To mój punkt wyjścia - mówił w Dwójce legendarny fotograf.
Audio
  • Warszawa w obiektywie Tadeusza Rolke (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Wola, na zachód od Pałacu Kultury i Nauki, 1956
Wola, na zachód od Pałacu Kultury i Nauki, 1956Foto: Tadeusz Rolke/Agencja Gazeta

W stołecznym Domu Spotkań z Historią oglądać można wystawę "Fotografie warszawskie". To pierwsza tak duża prezentacja zdjęć Tadeusza Rolke ukazujących Warszawę lat 50. i 60. - Byłem fotografem w tygodniku, więc robiłem pełen wachlarz wydarzeń, od wernisażu w galerii Krzywego Koła, do jazdy z milicją wśród pijanych warszawiaków. To coś zwykłego w tej pracy - opowiadał gość Dwójki.

W tamtym okresie Tadeusz Rolke inspirował się twórczością fotografów z Zachodu. - Na mnie wpływ wywarły fotografie w magazynie "Life" i grupy Magnum. W redakcji miałem dostęp do ilustrowanych pism zachodnich. Czerpałem z prezentowanego tam sposobu patrzenia na rzeczywistość - tłumaczył.

Wielowątkową fotograficzną opowieść Tadeusza Rolke można oglądać od 21 marca do 9 czerwca br. Które warszawskie lokalizacje były wdzięcznym tłem do robionych przez niego zdjęć? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Dawid Dziedziczak

Gość: Tadeusz Rolke (fotograf)

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 15.00

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Rolke: te zdjęcia są dziełem mojego życia

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 09:00
- Ten cykl fotografii jest nieskończony. Będę go robić tak długo, jak długo będę w stanie trzymać aparat fotograficzny - podkreślał znakomity artysta, opowiadając o jednym z tematów swojej twórczości.
rozwiń zwiń