X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ewa Rubinstein: byłam w szoku, jak bardzo zmieniła się Łódź

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 16:00
- Jeszcze dwa lata temu, tylko ulica Piotrkowska robiła wrażenie, była biała i czysta. Teraz tak wygląda pół miasta - mówiła w Dwójce fotografka, córka Artura Rubinsteina, której zdjęcia są prezentowane podczas tegorocznego festiwalu poświęconego wybitnemu pianiście.
Audio
  • Ewa Rubinstein i Wojciech Stanisław Grochowalski o 6. odsłonie festiwalu im. Artura Rubinsteina w Łodzi
Ewa Rubinstein na tle fotografii swojego ojca
Ewa Rubinstein na tle fotografii swojego ojcaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Artur Rubinstein 1200.jpg
Kanoniczne interpretacje Artura Rubinsteina

Podczas trwającego sześć dni Rubinstein Piano Festival zaplanowano około 50 ciekawych wydarzeń związanych z osobą Artura Rubinsteina oraz życiem muzycznym Łodzi. Do najciekawszych należą wystawy. Na ekspozycji "Artur Rubinstein filmowo" można oglądać plakaty filmów z udziałem artysty zrealizowanych w Hollywood, fotosy z planów filmowych, Oscar pianisty, filmografia pianisty. Z kolei wystawa pt. "Nela Rubinstein" prezentuje postać żony muzyka. Ewa Rubinstein mówiła w Dwójce, że ta wystawa bardzo ją poruszyła. - Moja matka była osobą bardzo ważną w rodzinie. Bez niej ojciec byłby innym pianistą i innym człowiekiem. Ona dbała o rzeczywistość wokół jego fantazji, realizowała jego pomysły, żeby tata mógł myśleć, że to wszystko się magicznie zrobiło, to było dla niej niełatwe życie.

Podczas festiwalu można też oglądać zdjęcia wykonane przez córkę Artura Rubinsteina. Ta wystawa nosi tytuł "Łódź kulturalna lat 80. w obiektywie Ewy Rubinstein". W audycji "Wybieram Dwójkę" fotografka wspominała okoliczności, w jakich zrealizowała cykl zdjęć poświęconych ważnym postaciom łódzkiej kultury. Artystka mówiła także o klimacie Łodzi w czasach PRL.

O muzycznej stronie festiwalu opowiadał w Dwójce dyrektor tego wydarzenia Wojciech Stanisław Grochowalski.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Goście: Ewa Rubinstein i Wojciech Stanisław Grochowalski

Data emisji: 15.10.2019

Godzina emisji: 16.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aniela Rubinstein. "Dama przy kuchennym stole"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 17:00
- Nela wywoływała sensację na salonach. Z jednej strony była damą i żoną wielkiego wirtuoza, a z drugiej była permanentną kucharką - powiedziała Ula Ryciak, autorka książki "Nela i Artur. Koncert intymny Rubinsteinów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kanoniczne interpretacje Artura Rubinsteina

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 13:21
Bohaterem audycji był pianista, którego interpretacje chopinowskie wciąż wyznaczają najwyższe standardy artystyczne i ścisły kanon światowej chopinistyki.
rozwiń zwiń