Pytania artysty o DNA Piastów

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 09:00
W "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy z Hubertem Czerepokiem w związku z jego wystawą "Początek" w warszawskiej Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki.
Audio
  • Monika Szewczyk i Hubert Czerepok o wystawie "Początek" w warszawskiej Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa z drem Krzysztofem Olendzkim, dyrektorem Instytutu Adama Mickiewicza (Wybieram Dwójkę)
  • Julię Hartwig wspominają Anna Nasiłowska, Adam Pomorski i Jarosław Mikołajewski (Wybieram Dwójkę)
  • Witold Kopeć o premierze (16.09) "Obrony Sokratesa" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie (Wybieram Dwójkę)
  • Marika Zamojska i Justyna Wesołowska o wystawie "Love, Memory, Curiosity" w Muzeum Geologicznego w Warszawie (Wybieram Dwójkę)
Franciszek Smuglewicz Wybór Piasta Kołodzieja na króla
Franciszek Smuglewicz "Wybór Piasta Kołodzieja na króla"Foto: www.polona.pl/domena publiczna

Ekspozycja, którą można oglądać od 16 września do 19 listopada, składa się z trzech instalacji wideo poświęconych m.in. najstarszemu miejscu kultu okrytemu w Turcji, ale też teorii na temat pochodzenia władców piastowskich.

Ponadto w audycji spotkaliśmy się z drem Krzysztofem Olendzkim - dyrektorem IAM-u, który opowie o nowych kierunkach promocji polskiej kultury za granicą. Przedstawiliśmy także relację z pogrzebu Julii Hartwig. Zapowiedzieliśmy również premierę (16.09) "Obrony Sokratesa" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Zaprosiliśmy też do Muzeum Geologicznego w Warszawie na wystawę "Love, Memory, Curiosity", którą można oglądać od 15 września.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Prowadzi: Bogusława Marszalik

Data emisji: 13.09.2017

Godzina emisji: 16.00

bch/jp

Czytaj także

Muzeum Farmacji. Wpadnij do apteki sprzed wieku

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 10:30
Otwarte 6 września na ulicy Piwnej na Starym Mieście w Warszawie Muzeum Farmacji, oddział Muzeum Warszawy, pozwoli zwiedzającym przenieść się w czasie i poznać historie leków, trucizn i narkotyków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wystawa pt. "Półprawda". Sztuka za żelazną kurtyną

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 15:00
W Muzeum Rzeźby w warszawskiej Królikarni można oglądać prace artystów z Albanii, Bośni, Bułgarii, Czech, Gruzji, Macedonii, Polski, Rumunii, Słowacji, Turcji, Ukrainy oraz Węgier.
rozwiń zwiń