X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pożary w Amazonii i klimat. Jak ekologia wpływa na politykę?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 08:12
W audycji rozmawialiśmy o efektach szczytu klimatycznego w Nowym Jorku oraz groźbie zawetowania przez Austrię i Francję umowy handlowej UE z Ameryką Południową ze względu na pożary w Amazonii i zaniedbania ekologiczne w kilku krajach tego kontynentu.
Audio
  • Koniec szczytu klimatycznego i nowe kroki krajów UE (Puls świata/Dwójka)
Pożar lasu tropikalnego
Pożar lasu tropikalnegoFoto: shutterstock/domena publiczna

Podkomisja ds. Unii Europejskiej w izbie niższej austriackiego parlamentu rekomendowała rządowi Austrii zawetowanie na poziomie unijnym umowy o utworzeniu strefy wolnego handlu z państwami Wspólnego Rynku Południa: Argentyną, Brazylią, Urugwajem i Paragwajem.

Bardzo mocno brzmią też słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który stwierdził, że z "powodu kłamstw prezydenta Jaira Bolsonaro w sprawie zobowiązań klimatycznych Francja może zablokować ratyfikację umowy o wolnym handlu".

Umowę handlową z Mercosur wynegocjowano po blisko 20 latach intensywnych rozmów. Negocjacje trwały tak długo głównie z powodu obaw europejskich rolników, którzy widzą zagrożenie w napływie produktów rolnych z Ameryki Południowej. Teraz do tych obaw dołączyły podejrzenia, że pożary Puszczy Amazońskiej związane są z jej nielegalną wycinką, która ma na celu m.in. uzyskanie nowych terenów rolnych.

Jak ekologia wpływa na politykę? Czy zapowiedzi Francji i Austrii są realną groźbą? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Rozmawiał: Dariusz Rosiak

Gość: Marek Wąsiński (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)

Data emisji: 24.09.2019

Godzina emisji: 16.45

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak