X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ekologia

Wiadomo, co było przyczyną awarii "Czajki". Prezes Wód Polskich: zbagatelizowano problem

- Po ostatnim komunikacie MPWiK okazuje się, że miałem rację, a wtedy zarzucano mi kłamstwo. Za zaniechania pomiędzy awariami odpowiada zarząd miejskiej spółki. Zbagatelizowano problem. Do tej chwili nikt nie odpowiedział za te awarie - powiedział w Polskim Radiu 24 Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.
Zobacz więcej na temat:  awaria w oczyszczalni Czajka zanieczyszczenie Wisła Warszawa Rafał Trzaskowski ekologia Michał Rachoń POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Ceny energii a polityka klimatyczna. Dr Mech: świat pozazachodni postępuje racjonalnie

- W Chinach, we wrześniu, gdy okazało się, że brakowało energii elektrycznej, padło polecenie, by zwiększać wydobycie węgla i spalanie nośników, by zmaksymalizować produkcję energii. Z Komisji Europejskiej nie padły zalecenia, by wypuścić nowe certyfikaty emisji, czy zwolnić z obowiązku certyfikowania - mówił w Polskim Radiu 24 doradca prezesa NBP dr Cezary Mech. - Świat pozazachodni postępuje w sposób racjonalny, to poważne wyzwanie - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA gospodarka polska społeczeństwo inflacja Mateusz Drozda energetyka ekologia

Tylko karta rowerowa uprawnia nieletnich do poruszania się po drogach

– Karta rowerowa nigdy nie zniknęła z obowiązujących przepisów. Jest jedynym dokumentem uprawniającym osoby w wieku od 10 do 18 lat do poruszania się po drogach publicznych, strefach zamieszkania czy strefach ruchu – przypomniał kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców kierowca kierowcy Polskie Radio Kierowców Polskie Radio społeczeństwo ekologia rower rower elektryczny prawo kodeks drogowy mandat bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

"Być może trzeba będzie wypowiedzieć pakiet klimatyczny". Jacek Karnowski o polityce UE

- Jeżeli dalej będą rosły ceny uprawnień do CO2, jeżeli wiemy, że transformacja będzie nas kosztowała ponad 2 biliony, to coś trzeba zrobić. Jeżeli będzie groziła nam gospodarcza zapaść, to możliwe są wszystkie scenariusze - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z tygodnika Sieci.
Zobacz więcej na temat:  klimat środowisko emisja co2 ekologia pieniądze Unia Europejska Jacek Karnowski Polityka zagraniczna Polski gospodarka polska POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Wysoka cena Fit For 55. Kowalski: każda polska rodzina będzie ograbiona

- Polityka Timmermansa doprowadza do tego, że ludzie z racji wyższych opłat za ogrzewanie, zaczynają palić śmieciami, trując środowisko - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Marian Kowalski. Ocenił też, że w razie wejścia w życie pakietu Fit For 55, "każda polska rodzina będzie ograbiona i dalej będzie paliła byle czym w piecu".
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Marian Kowalski POLSKA energetyka Frans Timmermans ekologia społeczeństwo środowisko Fit for 55 infografika

Wielka Brytania: rekordowy udział samochodów elektrycznych w sprzedaży

Ponad ¼ wszystkich nowych samochodów sprzedanych w 2021 r. w Wielkiej Brytanii, stanowiły te z różnego typu silnikami elektrycznymi - poinformowało Stowarzyszenie Producentów i Sprzedawców Samochodów (SMMT).
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja prawo jazdy samochody samochód kierowca kierowcy społeczeństwo samochody elektryczne elektromobilność ekologia Wielka Brytania ŚWIAT