X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ŚWIAT

"Polacy zawsze bili się po rycersku". Uczczono żołnierzy poległych w walkach o Acquafondata i Monte Cassino

W Acquafondata uczczono żołnierzy 2. Korpusu Polskiego poległych w walkach o miasteczko i Monte Cassino. Uroczystość była częścią obchodów 80. rocznicy sformowania Armii generała Władysława Andersa. W uroczystości, wzięli udział ostatni weterani 2. Korpusu Polskiego, weterani walk o niepodległość, a także przedstawiciele Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Włochy Europa wojsko

"Fenomen Zemmoura". Prawicowy dziennikarz ściga faworytów kampanii prezydenckiej we Francji

Coraz więcej Francuzów deklaruje chęć zagłosowania na prawicowego publicystę Érica Zemmoura w nadchodzących wyborach prezydenckich - informują media nad Sekwaną. Sondaże wskazują na niemal dwukrotny wzrost poparcia w ciągu miesiąca dla byłego dziennikarza redakcji "Le Figaro". Zemmour słynie z radykalnych wypowiedzi na temat ograniczenia imigracji i obrony Francji przed inwazją islamu.
Zobacz więcej na temat:  Francja polityka Europa ŚWIAT

"Chcemy, by wcześniej doszło w Waszyngtonie do refleksji na temat NS2". Kumoch o spotkaniu prezydentów Polski i USA

- Rozmowa prezydentów USA i Polski jest potrzebna, ale chcemy, by wcześniej doszło w Waszyngtonie do refleksji na temat Nord Stream 2 - powiedział we wtorek prezydencki minister Jakub Kumoch po przylocie prezydenta Andrzeja Dudy do Nowego Jorku. Jak dodał, nie jest to temat do rozmowy na 15 minut w kuluarach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Andrzej Duda Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

Debata generalna ONZ. Joe Biden przemówi pierwszego dnia szczytu

Prezydent Andrzej Duda jest już w Nowym Jorku, gdzie dziś rozpoczyna się Debata Generalna 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. W szczycie osobiście weźmie udział ponad 100 przywódców z całego świata. Stany Zjednoczone będzie reprezentować prezydent Joe Biden.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Ameryka Stany Zjednoczone USA Joe Biden Nowy Jork polityka zagraniczna USA ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

Spór o okręty podwodne. Borrell: szefowie dyplomacji krajów UE jednoznacznie poparli Francję

- Szefowie dyplomacji krajów Unii Europejskiej, którzy spotkali się w poniedziałek w Nowym Jorku przy okazji 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, wyrazili poparcie dla Francji w jej sporze z USA ws. okrętów podwodnych - podał szef dyplomacji UE Josep Borrell.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) polityka dyplomacja Unia Europejska Stany Zjednoczone USA Francja

Minister biznesu uspokaja Brytyjczyków. "Nie ma możliwości, żeby zimą zabrakło prądu"

- Mamy więcej niż wystarczające możliwości, by zaspokoić popyt i nie spodziewamy się, by tej zimy wystąpiły sytuacje kryzysowe związane z dostawami. Nie ma absolutnie żadnej możliwości, by światła zgasły lub by ludzie nie byli w stanie ogrzać swoich domów - oświadczył w poniedziałek minister biznesu Kwasi Kwarteng. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania energetyka energia energia elektryczna prąd

"Jego niewiarygodna odwaga nie została wykorzystana". "The Sun" przypomina postać Witolda Pileckiego

Postać rotmistrza Witolda Pileckiego przybliżył swoim czytelnikom brytyjski dziennik "The Sun". W niedzielę minęło 81 lat od czasu, gdy Pilecki dał się aresztować, aby trafić do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz.
Zobacz więcej na temat:  Witold Pilecki niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne II wojna światowa III Rzesza zbrodnie wojenne pamięć historia Polski Wielka Brytania Europa ŚWIAT