X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ta decyzja nie była łatwa". Prezes PKOl cieszy się z "nowego" terminu igrzysk w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 18:41
Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki uważa, że ogłoszony w poniedziałek termin igrzysk w Tokio (23 lipca - 8 sierpnia 2021) jest najlepszym z możliwych i cieszy się, że decyzja zapadła tak szybko. Impreza została przesunięta o rok z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Audio
  • Zadowolony z ustalenia nowego terminu jest Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Andrzej Kraśnicki (IAR)
Igrzyska w Tokio zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa
Igrzyska w Tokio zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusaFoto: PAP/EPA/FRANCK ROBICHON
  • Pierwotnie igrzyska w Tokio miały się odbyć na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku
  • Pandemia koronawirusa sparaliżowała większość imprez sportowych na całym świecie
  • Uczestnicy telefonicznej konferencji kierowali się ochroną zdrowia sportowców i wszystkich osób zaangażowanych w igrzyska, walką o powstrzymywanie wirusa COVID-19
PAP Ennaoui 1200.jpg
Ennaoui: nie mogliśmy być w niepewności, większość z nas ma całoroczny plan [TYLKO U NAS]

- To dobry termin - najlepszy z możliwych. Cieszę się, że decyzja w tej sprawie zapadła szybko i w pełnym porozumieniu ze wszystkimi stronami. Na to czekali przede wszystkim wszyscy sportowcy, dla których niepewność była bardzo obciążająca. Dziś wiemy, że igrzyska odbędą się latem w 2021 roku, możemy kontynuować przygotowania oraz zaplanować naszą pracę. Zmiana terminu nie była łatwą decyzją dla nikogo. Wygenerowała wiele problemów organizacyjnych i finansowych – także dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Ale nie mogła być inna. Bezpieczeństwo i zdrowie są absolutnym priorytetem. Jestem przekonany, że rozumieją to wszyscy, nawet Ci nieco zawiedzeni przełożeniem igrzysk – skomentował Kraśnicki.

Pierwotnie igrzyska w Tokio miały się odbyć na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku. MKOl długo zwlekał z decyzją o przełożeniu ich o rok. Sytuacja na świecie nie napawa optymizmem i wątpliwe było, czy sportowcy zdołają się odpowiednio przygotować do imprezy. Przerwano także niemal wszystkie kwalifikacje olimpijskie, a ich nowy termin - w wielu dyscyplinach - nie został jeszcze nawet ustalony.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Oficjalnie: jest nowa data rozpoczęcia igrzysk olimpijskich <<< 

W poniedziałek w telefonicznej konferencji udział wzięli m.in.: prezydent MKOl Thomas Mach, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020 Yoshiro Mori oraz gubernator Tokio Yuriko Koike.

- Decyzja wszystkich zainteresowanych stron zapadła wspólnie i solidarnie - w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz uczestników Igrzysk – podkreślił Międzynarodowy Komitet Olimpijski - napisano w wydanym oświadczeniu.

Tomasz Bartnik 1200 f.jpg
Strzelecki mistrz świata: dowódca rozkazał, trenuję w domu

Uczestnicy rozmów podkreślili, że w swojej decyzji kierowali się ochroną zdrowia sportowców i wszystkich osób zaangażowanych w igrzyska, walką o powstrzymywanie wirusa COVID-19, ochroną interesów sportowców i sportu olimpijskiego oraz globalnym międzynarodowym kalendarzem sportowym. Nowy termin poparły Międzynarodowe Letnie Olimpijskie Federacje Sportowe i wszystkie Narodowe Komitety Olimpijskie.


Jak informuje MKOl, letni termin - niemal dokładnie rok po pierwotnym - daje wszystkim zaangażowanym w organizację igrzysk maksymalny czas na uporanie się z pandemią i jej skutkami. Ma również dodatkową zaletę – pozwala ograniczyć do minimum wszelkie zakłócenia spowodowane przełożeniem wielu imprez sportowych. Ponadto zapewnia wystarczającą ilość czasu na zakończenie procesu kwalifikacji.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 sparaliżowała świat. Zarażonych jest już ponad 743 tys. osób, a ponad 35 tys. zmarło. Najgorzej sytuacja wygląda w Stanach Zjednoczonych - prawie 146 tys. zarażonych i we Włoszech - ponad 97 tys. Właśnie w Italii jest najwyższa liczba zgonów - prawie 11 tys.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Nowy termin MŚ w Eugene. "Dajemy naszym sportowcom czas" <<<

rbmk

Czytaj także

Tokio 2020: Andrzej Kraśnicki skomentował stanowisko MKOl. "Zależy nam, by decyzje zapadały jak najszybciej"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 10:55
We wtorek odbyła się wideokonferencja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. MKOl podtrzymał stanowisko, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w zaplanowanym wcześniej terminie, od 24 lipca do 9 sierpnia. - Zależy nam, by decyzje istotne dla polskich sportowców zapadały jak najszybciej - przyznał Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igrzyska Olimpijskie przeniesione. "Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla całego polskiego sportu" [TYLKO U NAS]

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 16:29
Międzynarodowy Komitet Olimpijski w porozumieniu z premierem Japonii Shinzo Abe podjął decyzję o przełożeniu igrzysk w Tokio na 2021 rok. - Nie jest to zbyt dobra wiadomość dla całego polskiego sportu - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, a obecnie wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igrzyska olimpijskie przełożone na 2021 rok. "Zdrowie jest ponad wszystkim" [TYLKO U NAS]

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 18:27
Międzynarodowy Komitet Olimpijski wspólnie z rządem Japonii podjęły decyzję o przełożeniu igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok. - Zdrowie jest ponad wszystkim i sport schodzi na dalszy plan. Rządy poszczególnych państw będą miały teraz większe problemy niż sport - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dyrektor Polskiego Związku Kajakowego Kajetan Broniewski, brązowy medalista olimpijski w wioślarstwie z Barcelony. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tokio się poddaje, ale nie igra z wirusem". Media komentują decyzję o przełożeniu igrzysk

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:55
- To nie jest zapowiedź katastrofy. To doskonała wiadomość, najlepsza, jaką mogliśmy otrzymać - tak włoska "La Gazzetta dello Sport" oceniła w środę decyzję o przełożeniu letnich igrzysk olimpijskich na przyszły rok. Uznano ją za triumf zdrowego rozsądku nad "szaleństwem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: szpadzistki czekają na nowy termin igrzysk. Ewa Trzebińska: to wywróci nasze życie do góry nogami [NASZ WYWIAD]

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 20:00
Decyzja Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o przełożeniu igrzysk w Tokio na 2021 rok nie była zaskoczeniem. - Cieszę się, że igrzyska się odbędą i skupiam się na przygotowaniu do nich - mówi liderka kadry szpadzistek Ewa Trzebińska. Drużynowa mistrzyni Europy i była wicemistrzyni świata opowiedziała też portalowi PolskieRadio24.pl o kwarantannie, którą musiała przejść po powrocie z Węgier. 
rozwiń zwiń