WTA Madryt. Wystarczyło kilkanaście minut. Przykre obrazki podczas meczu Igi Świątek

2024-04-26, 07:58

Mecz Świątek na korcie głównym obserwowała niewielka grupa kibiców. Foto: Dubreuil Corinne/ABACA/Abaca/East News

Iga Świątek rozpoczęła turniej WTA 1000 na kortach ziemnych od zwycięstwa. Nie wszystkie obrazki z kortu centralnego napawają jednak optymizmem.

Przykre obrazki na meczu Świątek

Iga Świątek, która w zeszłorocznej edycji dotarła do finału, jest uznawana za główną faworytkę do triumfu na madryckich kortach.

Polka awansowała w czwartek do 3. rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie. Liderka wygrała z Chinką Wang Xiyu 6:1, 6:4 i w 3. rundzie zmierzy się z Soraną Cirsteą, rozstawioną z numerem 27.

Mecz Polki z Chinką zaplanowano jako ostatni w czwartek na Manolo Santana Stadium. Zawodniczki pojawiły się na korcie zgodnie z planem, bowiem wcześniej Rafael Nadal w ekspresowym tempie pokonał 16-letniego Darwina Blancha.

Niestety, po zakończeniu spotkania trybuny kortu głównego zaczęły pustoszeć, a do oglądania meczu Polki z Chinką po kilkunastu minutach przystąpiła już niewielka grupa fanów.

Ostatnio na temat atrakcyjności kobiecego tenisa wypowiedziała się Aryna Sabalenka. Wiceliderka podkreśliła, że unika oglądania meczów rywalek. Preferuje rozgrywki ATP.

- Ciągle grają w ten sposób. Nie oglądam ich meczów. Czuję, że grałam przeciwko nim wystarczająco dużo i jeśli jeszcze raz zagram z którąś z nich, mój trener przedstawi mi materiały, dzięki którym się przygotuję. Nie jestem osobą, która ogląda zbyt dużo tenisa. Na pewno wolę oglądać męski niż kobiecy. Czuję, że jest w tym więcej logiki i oglądanie jest ciekawsze - zaznaczyła.

Podczas pierwszego meczu Igi Świątek trybuny świeciły pustkami   fot. Dubreuil Corinne/ABACA/Abaca/East News Podczas pierwszego meczu Igi Świątek trybuny świeciły pustkami fot. Dubreuil Corinne/ABACA/Abaca/East News

Iga Świątek - Sorana Cirstea. Kiedy i o której drugi mecz Polki w Madrycie?

Kolejną rywalką liderki będzie Sorana Cirstea. Będzie to ich czwarty pojedynek w seniorskiej karierze (Australian Open 2022, Indian Wells 2023, Doha 2024). Do tej pory za każdym razem zwyciężała Polka.

Mecz Iga Świątek - Sorana Cirstea zaplanowano na sobotę 27 kwietnia. Godzinę spotkania poznamy po opublikowaniu planu gier na ten dzień.

Drabinka Igi Świątek w turnieju WTA 1000 Madryt:

1. runda: wolny los
2. runda: Xiyu Wang
3. runda: Sorana Cirstea
4. runda: Azarenka/Sorribes Tormo
Ćwierćfinał: m.in. Sakkari/Haddad Maia/Navarro/Stephens
Półfinał: m.in. Gauff/Jabeur/Ostapenko/Samsonowa/Keys/Anisimova/Jastremska/Osaka
Finał: Sabalenka/Rybakina/Zheng/Vondrousova/Paolini/Collins/Kasatkina/Kostiuk/Kalinska/Krejcikova/Garcia/Noskova/Kalinina