X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef polskiego MSZ w Kijowie: Ukraina nie jest osamotniona w obronie suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 15:27
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, który przebywa z wizytą w Kijowie, powiedział, że Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic. Zapewnił o tym podczas spotkania z członkami MSZ naszego wschodniego sąsiada.
Minister Zbigniew Rau z wizytą w Kijowie
Minister Zbigniew Rau z wizytą w Kijowie Foto: https://twitter.com/DmytroKuleba
  • Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przebywa z wizytą na Ukrainie. W rozmowie z szefem dyplomacji tego kraju zapewnił, że Ukraina nie jest osamotniona w obronie swej suwerenności, integralności terytorialnej i nienaruszalności granic
  • Podczas spotkania minister Zbigniew Rau i minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba omówili zagrożenia dla pokoju w Europie wynikające z eskalacji napięcia wzdłuż północnego i wschodniego odcinka granicy Ukrainy i na okupowanym Krymie oraz z budowy Nord Stream 2
  • Nadzwyczajna i pilna, jak określą ją polski resort spraw dyplomacji, wizyta ministra Raua związana jest z zagrożeniem pokoju u granic Ukrainy i destabilizującym działaniom Rosji

rau ukraina free tt 1200 .jpg
Kijów: szefowie MSZ Polski i Ukrainy uczcili ofiary rosyjskiej agresji

Posłuchaj
00:55 buszko - ukraina - specc .mp3 Kwestia eskalacji napięcia militarnego przez Rosję - to główny temat wizyty szefa polskiego MSZ w Kijowie. Minister Zbigniew Rau spotkał się ze swoim odpowiednikiem - Dmytrem Kułebą. Wizytę, komunikacie polskiego MSZ nazwano mianem "pilnej i nadzwyczajnej". O szczegółach z Kijowa Paweł Buszko (IAR)

 

Podczas spotkania minister Zbigniew Rau i minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba omówili zagrożenia dla pokoju w Europie wynikające z eskalacji napięcia wzdłuż północnego i wschodniego odcinka granicy Ukrainy i na okupowanym Krymie oraz z budowy Nord Stream 2.

Z kolei, jak czytamy w komunikacie ukraińskiego MSZ - minister Kułeba zaznaczył, że podczas gdy Rosja zwiększa zagrożenie bezpieczeństwa dla Ukrainy, Europy i społeczności transatlantyckiej, ważne jest wzmocnienie ukraińsko-polskiego partnerstwa strategicznego. Jak dodał, Polska to "długoletni sojusznik i zaufany przyjaciel".

pap_Donbas 1200.jpg
Napięcie wokół Donbasu. Ekspert: mamy do czynienia z koncentracją rosyjskich sił

Obawa o działania Rosji

Dzisiejsza, nadzwyczajna i pilna wizyta ministra Raua związana jest z zagrożeniem pokoju u granic Ukrainy i destabilizującym działaniom Rosji - chodzi o zaostrzenie sytuacji na wschodzie Ukrainy, w tym koncentrację rosyjskich wojsk przy granicy oraz intensyfikację działań rosyjskiej propagandy.

Czytaj także: 

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Ukrainy omówili też kwestie dotyczące strategicznego partnerstwa między oboma krajami. Dotyczyć one mają między innymi współpracy gospodarczej i w dziedzinie bezpieczeństwa.

Wizyta rozpoczęła się od oddania czci pamięci tysięcy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie pod murami Soboru Michajłowskiego w Kijowie. Znajdują się tam zdjęcia ukraińskich żołnierzy, poległych od początku konfliktu. Minister Rau spotkać się też ma z ukraińską delegacją w ramach tzw. trójstronnej grupy do spraw Donbasu.


mbl

Czytaj także

"Będą dotyczyły indywidualnych osób". Rau o nowych sankcjach wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:02
- Nowe sankcje wobec Rosji będą dotyczyły indywidualnych osób i będą sprowadzać się do dwóch elementów. Zakazu wjazdu do krajów UE i pozbawienia środków zdeponowanych w krajach UE - powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: wypełnienie przez Rosję porozumień mińskich kluczowe dla poprawy relacji z UE

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 08:59
- Wypełnienie przez Moskwę porozumień mińskich o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy jest kluczowe dla poprawy relacji Unii Europejskiej z Rosją - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Podkreśla też ważne dla Polski wspieranie społeczeństwa obywatelskiego w Rosji.
rozwiń zwiń