X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zaostrzenie sytuacji w Donbasie. Kolejne straty ukraińskiej armii w dniu wizyty szefa polskiego MSZ

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 14:22
W wyniku ataków prorosyjskich sił w Donbasie zginął jeden ukraiński żołnierz. To kolejne straty ukraińskiej armii w ciągu ostatnich dni.
Ukraińskie władze alarmują o eskalacji sytuacji na wschodzie kraju
Ukraińskie władze alarmują o eskalacji sytuacji na wschodzie krajuFoto: Ministerstwo Obrony Ukarainy / twitter

rau ukraina free tt 1200 .jpg
Kijów: szefowie MSZ Polski i Ukrainy uczcili ofiary rosyjskiej agresji

Ukraińskie władze alarmują o eskalacji sytuacji na wschodzie kraju. W czwartek na ten temat z szefem ukraińskiego MSZ rozmawiać będzie polski minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, który przybył z oficjalną wizytą do ukraińskiej stolicy.

Jak czytamy w komunikacie ukraińskiej armii, wspierani przez Rosję bojówkarze dzisiejszej doby kilka razy atakowali ukraińskich żołnierzy. Jeden raz ostrzelali infrastrukturę cywilną. Używali artylerii 122 milimetry, moździerzy i broni strzeleckiej. W wyniku ataków zginął jeden ukraiński wojskowy.


Posłuchaj
00:51 kolejne straty ukraińskiej armii IAR.mp3 W wyniku ataków prorosyjskich sił w Donbasie zginął jeden ukraiński żołnierz. Relacja Pawła Buszko (IAR)

To już 11 poległy ukraiński żołnierz w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Zaostrzenie sytuacji w Donbasie, ale też znaczna koncentracja rosyjskich wojsk u granic z Ukrainą to główny temat, który poruszany będzie podczas wizyty ministra Zbigniewa Rau w Kijowie.

Zobacz także

Wizytę, komunikacie polskiego MSZ nazwano mianem "pilnej i nadzwyczajnej". Polski minister oprócz spotkania z szefem ukraińskiego MSZ Dmtrem Kułebą rozmawiać ma z ukraińską delegacją w ramach tzw. trójstronnej grupy kontaktowej do spraw Donbasu.


bf

Czytaj także

Szef NATO rozmawiał z prezydentem Ukrainy. Chodzi o napiętą sytuację w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 14:36
Eskalacja sytuacji w Donbasie była tematem telefonicznej rozmowy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i Sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konflikt w Donbasie. Jan Parys: bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:02
- Nasz głos powinien się liczyć w tej sprawie. Bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski. Nie jest nam obojętne, co tam się dzieje i jesteśmy zainteresowani, żeby Ukraina była i bezpieczna, i stabilna - powiedział o konflikcie między Rosją i Ukrainą Jan Parys, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomysł przeniesienia rozmów ukraińsko-rosyjskich do Polski. Grzegorz Kuczyński: to nierealne

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 21:04
- Propozycja przeniesienia rozmów jest nierealna. Nie chodzi tak naprawdę o przeniesienie rozmów do Polski, tylko o zmianę lokalizacji. Rosja zdecydowanie się temu sprzeciwia, a Ukraina nie chce słyszeć już o rokowaniach w Mińsku z oczywistych powodów - ocenił obecną sytuację w rokowaniach ukraińsko-rosyjskich Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń