X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kijów: szefowie MSZ Polski i Ukrainy uczcili ofiary rosyjskiej agresji

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 11:42
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau, który przebywa z wizytą na Ukrainie, wraz z szefem ukraińskiej dyplomacji Dmytrem Kułebą oddali cześć pamięci tysięcy ofiar rosyjskiej agresji na Ukrainie. Uroczystość odbyła się pod murami Soboru Michajłowskiego w Kijowie.
Ministrowie spraw Zagranicznych Polski i Ukrainy - Zbigniew Rau i Dmytro Kułeba
Ministrowie spraw Zagranicznych Polski i Ukrainy - Zbigniew Rau i Dmytro Kułeba Foto: Twitter/@MSZ_RP

1200_wojsko_Rosja_PAP.png
Rosja wzmacnia siły niedaleko Ukrainy. Czy to wstęp do eskalacji konfliktu?

Nadzwyczajna i pilna wizyta ministra Raua związana jest z zagrożeniem pokoju u granic Ukrainy i destabilizującym działaniom Rosji - chodzi o zaostrzenie sytuacji na wschodzie Ukrainy, w tym koncentrację rosyjskich wojsk przy granicy oraz intensyfikację działań rosyjskiej propagandy.

Ministrowie Zbigniew Rau i Dmytro Kułeba omówią też kwestie dotyczące strategicznego partnerstwa między oboma krajami. Dotyczyć one mają między innymi współpracy gospodarczej i w dziedzinie bezpieczeństwa.

Eskalacja w przededniu konfliktu

Wizytę, komunikacie polskiego MSZ nazwano mianem „pilnej i nadzwyczajnej”. Minister Rau, oprócz spotkania z szefem ukraińskiego MSZ Dmtrem Kułebą rozmawiać ma z ukraińską delegacją w ramach tzw. trójstronnej grupy kontaktowej do spraw Donbasu.

Czytaj także: 

Ukraiński władze alarmują o eskalacji sytuacji na wschodzie kraju. Jak czytamy w komunikacie ukraińskiej armii wspierani przez Rosję bojówkarze ostatniej doby kilka razy atakowali ukraińskich żołnierzy. Jeden raz ostrzelali infrastrukturę cywilną. Używali artylerii 122 milimetry, moździerzy i broni strzeleckiej. W wyniku ataków zginął jeden ukraiński wojskowy.

Posłuchaj
00:51 ukraina - spec .mp3 Ukraińskie władze alarmują o eskalacji sytuacji na wschodzie kraju - relacja Pawła Buszki (IAR)

To już 11 poległy ukraiński żołnierz w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

mbl

Czytaj także

Niepokojące informacje z Ukrainy. Rosjanie i separatyści nielegalnie przetrzymują ponad 360 osób

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 09:33
Rosjanie i kontrolowani przez nich tzw. separatyści z Donbasu nielegalnie przetrzymują ponad 370 Ukraińców. Takie dane przedstawiła ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa podczas sesji Rady Praw Człowieka ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W wybuchach giną cywile. Wicepremier Ukrainy: na rozminowanie Donbasu potrzeba 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 17:47
Na rozminowanie terytoriów w Donbasie potrzeba około 30 lat. Taką opinię przedstawił ukraiński wicepremier Ołeksij Reznikow. Na wschodzie Ukrainy, na terenach objętych konfliktem w wybuchach min giną cywile.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pełzająca aneksja, która dla Rosji jest grą". Były szef MSZ Ukrainy o eskalacji konfliktu w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 14:15
- Eskalacja konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy potrzebna jest prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi do "targowania się" z nową administracją USA - uważa były szef MSZ w Kijowie Pawło Klimkin. Dodał, że zaostrzenie konfliktu jest świadome i Putin chce na tym skorzystać.
rozwiń zwiń