X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konflikt w Donbasie. Jan Parys: bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:02
- Nasz głos powinien się liczyć w tej sprawie. Bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski. Nie jest nam obojętne, co tam się dzieje i jesteśmy zainteresowani, żeby Ukraina była i bezpieczna, i stabilna - powiedział o konflikcie między Rosją i Ukrainą Jan Parys, były minister obrony narodowej.
Jan Parys
Jan ParysFoto: PR24

Sytuacja w Donbasie grozi wybuchem w stopniu największym od zeszłorocznych porozumień o całkowitym przerwaniu ognia między siłami ukraińskimi i prorosyjskimi separatystami - ocenił w poniedziałek rosyjski dziennik "Kommiersant". Winą za to obarcza stronę ukraińską. Z kolei były prezydent Ukrainy powiedział, że rozmowy w sprawie Donbasu powinny zostać przeniesione z Mińska do Polski.

wojsko NATO żołnierze 1200 F.jpg
Ukraińska armia będzie ćwiczyć wspólnie z wojskami NATO. Co na to Moskwa?

"Korzyść dla Polski"

Zdaniem Jana Parysa pomysł przeniesienia rozmów między Ukrainą i Rosją do Polski byłoby korzystne dla naszego kraju. - W tej chwili Ukraina słusznie uważa, że Mińsk nie jest dobrym i neutralnym miejscem do rozmów. Mają pełne prawo oczekiwać innego kraju jako gospodarza. Byłoby to dla Polski korzystne, bo mielibyśmy możliwość wpływania na bieg rokowań. Siłą rzeczy, jako bliski sąsiad, wiemy o sytuacji ukraińskiej dużo – powiedział.

- Nasz głos powinien się liczyć w tej sprawie. Bezpieczeństwo Ukrainy ma wpływ na bezpieczeństwo Polski. Nie jest nam obojętne, co tam się dzieje i jesteśmy zainteresowani, żeby Ukraina była i bezpieczna i stabilna – dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że państwa Unii Europejskiej powinny odpowiednio zareagować na sytuację za naszą wschodnią granicą. - Trudno orzekać, jakie są cele demonstracji wojskowej, które w tej chwili wykonuje Rosja przy ukraińskiej granicy. Niewątpliwie ma tam miejsce koncentracja rosyjskich wojsk. Jednocześnie mamy zaostrzenie walk w Donbasie. To druga rzecz. Trzeba obserwować sytuację i w miarę jej rozwoju państwa zachodnie powinny postawić Rosji ultimatum – powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:07 PR24_mp3 2021_04_07-14-33-23.mp3 Jan Parys o sytuacji na Ukrainie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Jan Parys (były minister obrony narodowej) 

Data emisji: 07.04.2021

Godzina: 14:33

dz

Czytaj także

Atak prorosyjskich sił w Donbasie. Nie żyje dwóch ukraińskich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 11:08
Minionej doby w Donbasie w wyniku ataków sił prorosyjskich zginęło 2 ukraińskich żołnierzy. Ukraińskie władze alarmują, że Rosja i kierowane przez nią oddziały bojówkarzy eskalują sytuację na wschodzie kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina proponuje Polskę jako możliwy kraj posiedzeń trójstronnej grupy do spaw Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 09:03
Ukraina nie wyklucza zaproponowania Polski jako możliwego kraju dla przyszłych posiedzeń trójstronnej grupy do spraw Donbasu. Poinformował o tym szef ukraińskiej delegacji, były ukraiński prezydent Łeonid Krawczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jens Stoltenberg zapewnia: NATO wspiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 13:26
NATO zdecydowanie wspiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy - zapewnił we wtorek w rozmowie telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.
rozwiń zwiń