X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ukraina alarmuje: Rosja gromadzi wojsko na granicy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 19:19
Rosja zwiększa liczebność swoich sił wojskowych przy granicy z Ukrainą. Takie informacje przekazał szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Rusłan Chomczak. Sztab prognozuje niemalże podwojenie tych sił.
Rosyjskie wojska podczas ćwiczeń
Rosyjskie wojska podczas ćwiczeń Foto: Shutterstock.com/ Maksim Safaniuk

putin 1200.jpg
"Nieważny z mocy prawa". MSZ Ukrainy komentuje dekret Putina ws. Krymu

Według generała Chomczaka koncentracja rosyjskich sił odbywa się pod pozorem przygotowań do wrześniowych ćwiczeń Zapad 2021.


Posłuchaj
00:46 Rosja zwiększa swoje siły przy granicy z Ukrainą. Relacja Pawła Buszki z Kijowa (IAR).mp3 Rosja zwiększa swoje siły przy granicy z Ukrainą. Relacja Pawła Buszki z Kijowa (IAR).

 

Obecnie Rosjanie przy granicach i na kontrolowanych przez siebie ukraińskich terytoriach Donbasu i Krymu zgromadzili 28 batalionowych grup taktycznych.

Ukraiński Sztab Generalny prognozuje, że Rosja zgromadzi kolejnych 25 takich grup. To, jak zaznaczył, stwarza zagrożenie dla militarnego bezpieczeństwa Ukrainy.


Czytaj także:


Jak podkreślił ukraiński wojskowy - obecnie na okupowanym Krymie Rosja posiada niemal 33 tysiące wojskowych, zaś w Donbasie liczebność oddziałów to 28 tysięcy osób. Siły te dowodzone są przez rosyjskich kadrowych oficerów.

Rosja okupuje Krym i Donbas od 2014 roku. W trwających do tej pory działaniach zbrojnych na wschodzie Ukrainy zginęło ponad 13 tysięcy osób.

IAR/in./

Czytaj także

Rosyjski śmigłowiec naruszył ukraińską przestrzeń powietrzną. Maszyna wleciała w głąb terytorium

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 19:00
Rosyjski śmigłowiec naruszył ukraińską przestrzeń powietrzną w obwodzie sumskim na północy kraju - poinformowała straż graniczna Ukrainy. Jak dodano, maszyna wleciała ok. 50 m w głąb ukraińskiego terytorium, po czym zawróciła.
rozwiń zwiń