X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Pełzająca aneksja, która dla Rosji jest grą". Były szef MSZ Ukrainy o eskalacji konfliktu w Donbasie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 14:15
- Eskalacja konfliktu w Donbasie na wschodzie Ukrainy potrzebna jest prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi do "targowania się" z nową administracją USA - uważa były szef MSZ w Kijowie Pawło Klimkin. Dodał, że zaostrzenie konfliktu jest świadome i Putin chce na tym skorzystać.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Photo-Pol/ Shutterstock

Były szef dyplomacji ocenił w telewizji Dom, którą uruchomiono z myślą o mieszkańcach terenów niebędących pod kontrolą Kijowa, że Putina nie interesują mieszkańcy tych terytoriów.

- On chce wykorzystywać tę kwestię przy targowaniu się, ukraińscy obywatele, którzy są tam w Donbasie, go nie interesują. Będzie targować się z nową amerykańską administracją, wytargowywać jakieś sprawy. Może chodzić o różne sprawy - i dotyczące dostępu do aktywów, i sankcji itd. - powiedział Klimkin w środę wieczorem.

putin 1200.jpg
"Nieważny z mocy prawa". MSZ Ukrainy komentuje dekret Putina ws. Krymu

"Eskalacja w Donbasie jest robiona świadomie i Putin ma zamiar skorzystać na niej, by osiągnąć swoje cele" - czytamy na portalu telewizji Dom.

- Przysłano mi z Ługańska ogłoszenie, które wisiało na klatce schodowej, w którym napisano, że obywatele zarejestrowani na terytorium Ukrainy, czyli mają na myśli terytorium przez nas kontrolowane, uważani są w Ługańsku za obcokrajowców. Trwa taka pełzająca aneksja, która dla Rosji jest grą, a tych, którzy są w Donbasie, będzie kosztować bardzo dużo - oświadczył Klimkin.

Czytaj także:

Według Ołeksija Arestowycza, doradcy ukraińskiej delegacji w trójstronnej grupie kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie, Rosja "będzie atakować Ukrainę co najmniej przez najbliższych 10 lat". Arestowycz stwierdził w telewizji Ukraina 24, że Moskwa będzie wykorzystywać siłę militarną, dyplomatyczną, informacyjną i gospodarczą.

Rosja Białoruś wojska free 1200
Ukraina alarmuje: Rosja gromadzi wojsko na granicy

Trwające od 2014 roku walki między siłami ukraińskimi a wspieranymi przez Rosję rebeliantami na wschodzie Ukrainy pochłonęły - jak się ocenia - ponad 13 tys. ofiar śmiertelnych.

26 marca w ostrzale w Donbasie zginęło czterech ukraińskich żołnierzy. To największe jednorazowe straty od początku rozejmu, który wszedł w życie pod koniec lipca ubiegłego roku.

pg

Czytaj także

Rosyjski śmigłowiec naruszył ukraińską przestrzeń powietrzną. Maszyna wleciała w głąb terytorium

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 19:00
Rosyjski śmigłowiec naruszył ukraińską przestrzeń powietrzną w obwodzie sumskim na północy kraju - poinformowała straż graniczna Ukrainy. Jak dodano, maszyna wleciała ok. 50 m w głąb ukraińskiego terytorium, po czym zawróciła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepokojące informacje z Ukrainy. Rosjanie i separatyści nielegalnie przetrzymują ponad 360 osób

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 09:33
Rosjanie i kontrolowani przez nich tzw. separatyści z Donbasu nielegalnie przetrzymują ponad 370 Ukraińców. Takie dane przedstawiła ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa podczas sesji Rady Praw Człowieka ONZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W wybuchach giną cywile. Wicepremier Ukrainy: na rozminowanie Donbasu potrzeba 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 17:47
Na rozminowanie terytoriów w Donbasie potrzeba około 30 lat. Taką opinię przedstawił ukraiński wicepremier Ołeksij Reznikow. Na wschodzie Ukrainy, na terenach objętych konfliktem w wybuchach min giną cywile.
rozwiń zwiń